O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Největší developer bytů v ČR: Prodáme jich téměř tisíc

Největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP prodal podle své zprávy v letošním roce 2015 koncovým uživatelům již 734 nových bytů. Za celý rok firma očekává, že by mohla prodat kolem tisícovky bytů. Prodeje nových nemovitostí v letošním roce tak atakují i předkrizové rekordy. Jde přitom o skutečně realizované prodeje již dokončených nebo rozestavěných bytů, nikoli o prodeje na rezervační smlouvy.


Rapidně se podle zástupců firmy zvyšuje také zahajovaná výstavba v roce 2015. CENTRAL GROUP měl v tomto roce ve fázi probíhající výstavby celkem 1.975 bytů. Z toho v letošním roce společnost zahájila téměř 800 bytů v 7 nových projektech nebo etapách.

Podle nedávno zveřejněných dat ČSÚ za první pololetí letošního roku zaznamenal počet zahájených bytů v bytových domech v Praze nejlepší výsledek za posledních šest let. Celkem v ČR developeři za pololetí zahájili 3.544 bytů, z toho 2.614 v Praze. Při současném tempu nové výstavby by za celý letošní rok v celé České republice byla zahájena výstavba více než sedmi tisíc nových bytů v bytových domech. Praha se přitom na tomto čísle podílí téměř ze tří čtvrtin a její zásadní význam pro obnovu bytového fondu v České republice neustále narůstá.

„Česká ekonomika roste jako jedna z nejrychlejších v celé Evropě a projevuje se to i na klesající nezaměstnanosti a tím pádem větší důvěře lidí v budoucnost. To, spolu s rekordně nízkými sazbami hypoték a dosud ještě stále příznivou cenou nových bytů, vede k obrovské poptávce po nových nemovitostech,“ řekl předseda představenstva CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

O investicích do nemovitostí můžete diskutovat nejen zde u článku, ale také ve speciální sekci diskusního serveru Bizio.cz - nemovitosti.


(9. 11. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2127)