O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Nejmilejší sporty evropských top manažeřů: cyklistika a golf

Je pochopitelné, že jedním z klíčů k úspěchu jak v osobním, tak pracovním životě je dobrá fyzická kondice. Dokazuje to i průzkum poradenské společnosti KPMG Česká republika Puls ekonomiky pro střední a východní Evropu, podle nějž sportuje drtivá většina top manažerů. Nejoblíbenější volnočasovou aktivitou ve vedení firem je jízda na kole a plavání. Cyklistiku provozují vůbec nejčastěji na Slovensku, v Lotyšsku a České republice. Golf pak nejvíce preferují Češi a Estonci, kde se mu věnuje téměř pětina top manažerů.

Časová vytíženost top manažerů a šéfů firem se pochopitelně nemusí vylučovat s fyzickou aktivitou, což potvrzují výsledky průzkumu Puls ekonomiky, podle nichž naprostá většina z nich sportuje. Za vůbec nejoblíbenější pohybovou činnost označila více než pětina manažerů v regionu střední a východní Evropy jízdu na kole. Až 15 procent byznysmenů trénuje svou kondici plaváním a joggingem. Na tenisových kurtech jich můžete potkat osm procent, stejně jako na golfu nebo v posilovně.

Jiný kraj, jiný sport

Odlišné preference, pokud jde o místo sportovních aktivit, můžeme nalézt mezi jednotlivými státy. Golfová hřiště v České republice a Estonsku jsou pro tamní manažery vůbec nejoblíbenějším místem pro relaxaci. V případě golfu se však nemusí jednat výhradně o volnočasovou aktivitu.

„Golf představuje ideální prostředí pro navazování či rozvíjení vztahů a může naplnit neformální pracovní schůzku podobně jako tenis. Pokud například jednáte s vrcholovými představiteli firem v Rumunsku, s největší pravděpodobností se vaše setkání přesune na kurt. Naopak oběma populárním sportům se téměř vůbec nevěnují podnikatelé v Polsku a na Slovensku,“ komentuje výsledky průzkumu Jan Žůrek, řídící partner, KPMG Česká republika.

Co Čech, to cyklista

Kromě golfu, jejž preferuje až pětina českých podnikatelů, je u nás vůbec nejpopulárnější jízda na kole. Tu ve volném čase nejraději vyhledává skoro čtvrtina byznysmenů. Cyklistika se těší velké oblibě i na Slovensku, a to mezi téměř 46 procenty manažerů. Kromě jízdy na kole svůj čas nejraději tráví provozováním individuálních sportů, jako je plavání nebo jogging.


(3. 4. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Sport
Tu cyklistiku beru, ale golf je na mě moc finančně náročný. Nikdy jsem ho nehrál a asi ani nebudu. Jet se projet na kole a na nic nemysle je taky super. Jezdím na kole i do práce, to se ale pak vracím...
Já nevím, ale mě nejvíc baví prostě jezdit na motorce a vypnout si hlavu. Teda samozřejmě v rámci možností. Pořád je člověk na silnici. Ale tak nějak se vyvětrám. A teď teda chodím ještě se synem na d...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1766)