O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Neefektivní systém CRAB - Centrální registr administrativních budov

Na Ministerstvu financí nyní probíhá prověrka hospodaření. Jedním jejích z cílů je podle ministerstva zmapovaní systémového nastavení evidence majetku státu a posouzení jeho efektivity. Tuto funkci měl plnit Centrální registr administrativních budov (CRAB), který byl spuštěn na konci roku 2012.

Aktuálně je v systému zaevidováno 5466 budov, přičemž pouze 2808 budov má vyplněny všechny povinné údaje. To znamená, že analytické reporty mohou být sestavovány pouze z 2808 budov. Náklady na spuštění celého systému přitom dosáhly 255 mil. Kč, za rok 2013 činily náklady na provoz dalších 60,45 mil. Kč.

„Budu vládě navrhovat, aby znovu uložila naplnění registru potřebnými údaji, které dosud v řadě případů chybí,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. „Současný systém je totiž zcela neefektivní,“ dodal.

Optimalizace obsazenosti budov

Cílem zavedení registru bylo optimalizovat obsazenost budov ve vlastnictví jednotlivých ministerstev, porovnávat náklady na jednotlivé objekty, na umístění úředníků mezi institucemi a podobně. Dále pak bylo cílem zřídit jednotné místo pro transparentní nabídku nemovitého majetku v rámci státní správy a posléze nabídnout nepotřebný nemovitý majetek k prodeji široké veřejnosti na jednom místě.

Současné nastavení systému tyto cíle podle ministerstva nenaplňuje, neboť umožňuje jednotlivým uživatelům analyzovat data pouze za jejich organizaci. Některá ministerstva prý navíc vedou evidenci nemovitého majetku duplicitně ve svých vlastních databázích.

Vývoj v oblasti systému CRAB, Centrálního registru administrativních budov, nadále sledujeme.


(24. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(869)