O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Natáhnete ruce? 86,8 milionu korun rozdají úředníci firmám...

Už potřetí mají nyní začínající firmy možnost žádat o podporu z projektu CzechEkoSystem, který s rozjezdem vlastního podnikání pomáhá prostřednictvím poradenství a mentoringu od zkušených podnikatelů. Agentura CzechInvest právě vyhlašuje třetí výzvu k předkládání žádostí do tohoto projektu. Mladým firmám nabízí celkem 86,8 milionů korun.


"Začínající podnikatelé nemají obvykle s řízením firmy velké zkušenosti, nemají většinou ani dostatek finančních prostředků na rozjezd podnikání, natož na to, aby si mohli dovolit zaplatit někoho, kdo jim v začátcích poradí a pomůže, dá dobrou radu," popisuje účel projektu CzechEkoSystem ministr obchodu a průmyslu Jan Mládek.

CzechInvest proto v rámci projektu CzechEkoSystem vybírá tzv. kouče, podnikatele, kteří mají s obchodním světem bohaté zkušenosti a chtějí se o ně podělit. Nyní jich má v databázi zhruba šest desítek a další přibývají. Kromě nich budou moci začínající podnikatelé využít také služeb poradenské firmy. "Jeden projekt může získat maximální podporu ve výši 2,5 milionu korun," upřesňuje Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest. "Služby kouče jsou plně hrazeny a služby poradců jsou hrazeny ve výši 80 procent způsobilých výdajů," doplňuje.

Financováno z Operačního programu Podnikání a inovace

Projekt CzechEkoSystem byl zahájen v roce 2011. Doposud agentura vyhlásila dvě výzvy pro předkládání žádostí o podporu, v jejichž rámci bylo předloženo celkem 81 projektů. První výzva nabízela 60 milionů korun, druhá více než dvojnásobek, 128 milionů korun. Příjem žádostí do aktuální třetí výzvy bude probíhat od 3. března do 30. dubna 2014.

Projekt CzechEkoSystem je financován z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007—2013 Ministerstva průmyslu a obchodu, programu Poradenství. Podporuje projekty z oblasti zpracovatelského průmyslu a služeb malých a středních podniků. Další informace o projektu najdete na webových stránkách projektu.


(5. 3. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Určitě je super, že taková podpora ze strany státu existuje. Když jsem začínal já s podnikáním, tak jsem se bohužel žádné podpory nedočkal. S financemi jsem na tom také nebyl nejlépe. To ale naštěstí ...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(783)