O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Nástupci legendárního Home Cinema projektoru

Rostoucí obliba projektoru ve Full HD rozlišení je v ČR markantní. Od roku 2013 se jejich prodej téměř ztrojnásobil a Full HD pomalu vytlačuje WXGA a XGA rozlišení. Zvýšená poptávka je dána především příznivým poklesem cen a využitelností projektorů pro multimediální účely.

Nejžádanější značkou v projektorech pro domácí kina v České Republice je Optoma, která je od roku 2014 jedničkou v tomto segmentu produktů napříč všemi technologiemi (ať již mluvíme o DLP, nebo LCD technologii), s více než 1/3 podílem na trhu (zdroj: Futuresource Consulting 2017). Za toto prvenství také obdržela prestižní ocenění „Oustanding Performace Award“ od společnosti Texas Instrument. Projektory Optoma získaly mnoho ocenění od laické i odborné veřejnosti nejen u nás, ale i v zahraničí. Vysoká obrazová kvalita výrobků předčila očekávání uživatelů a projektory HD141X, HD27 a HD50 se staly hitem posledních let. Veřejnost netrpělivě očekává s jakou novinkou přijde Optoma na trh tento rok.

Rec. 709 barevná přesnost

Optoma HD140X
Optoma HD140X
Rok 2017 se veze na vlně inovativních technologii, které Optoma představila v druhé polovině minulého roku, jakými jsou například Amazing Colour, duální laserová technologie DuraCore nebo 4K UHD rozlišení. Co se týče konkrétně projektorů určených pro domácí kina, tak velkým posunem vpřed zaznamenává zlepšení kvality barevného podání, kdy je díky technologii Amazing Colour v projektoru již nakalibrován Rec. 709 (HDTV standard) barevný režim. Tato technologie znamená vylepšení jak po stránce hardwarové, tak i softwarové. Vylepšený algoritmus grafického softwaru přesně dekóduje vstupní signál a dle uživatelem zvoleného projekčního režimu použije nadefinovanou barevnou mapu. Takto zpracovaný signál je dále za pomoci inovovaného 6 segmentového kolečka s barevnými segmenty RGBCYW převeden na obraz. Zmíněná hardwarová inovace spočívá v novém typu a způsobu nanášení barev jednotlivých segmentů na barevné kolečko. Díky tomu je projektor schopen zobrazit širší barevný gamut, který je v normě Rec. 709 nebo sRGB. Barvy projektoru jsou pak mnohem reálnější v porovnání jak s konvenčními DLP projektory, tak i v porovnání s LCD technologii. Uživatel si tak může vychutnat filmové lahůdky v barvách, v jakých je režisér zamýšlel, aniž by musel projektor složitě nastavovat pomocí kalibrační sondy.

Nové modely: HD140, HD142X a HD27

Optoma HD27
Optoma HD27
Nejprodávanějším projektorem na našem trhu, který se nekompromisně držel na prvních příčkách internetových obchodů v posledních dvou letech, byl Optoma HD141X. Tento projektor se stal legendou a pro mnohé i synonymem pro home cinema projektor. Tuto pomyslně vysokou laťku nyní přeskočí dva nové projektory, které Optoma uvádí na trh, a to model HD142X a jeho levnější bráška HD140X. Oba tyto projektory jsou parametrově identické až na rozdílný kontrast. HD142X má o 15% vyšší kontrast, tzn. 23 000 : 1 oproti HD140X, který má 20 000 :1. U obou modelů garantuje Optoma vysokou úroveň černé barvy a jemné detaily ve tmavých scénách, přesné barevné podání pleťových barev a vysokou ostrost obrazu. Oba projektory mají implementovanou technologii Amazing Colour, což znamená, že uživatel nalezne v menu projektoru nejen nakalibrovaný Rec. 709 barevný režim, ale i další dva ISF režimy, ve kterých si může nastavit rozdílný obraz pro denní a noční projekci. V menu také nechybí herní mód, který přepne projektor do ultra rychlého režimu a umožní hrát akční hry ve 2D či 3D bez lagů a ghosting efektů (pro maximální kvalitu 3D obrazu ve hrách nebo filmech se doporučuje použít 3D brýle Optoma ZF2300 nebo ZD302). Uživatel také ocení dva HDMI vstupy s podporou HML, pro připojení smartphonů nebo tabletů, a 10W reproduktor. Projektory mají jas 3 000 ANSI lumenů, což je postačující pro projekci i ve špatně zatemněné místnosti.

Pro ty uživatelé, kteří přeci jen více tíhnou k projekci během dne, je zde model vyšší model HD27 s jasem 3 200 ANSI lumenů. Tento projektor se liší oproti předešlým dvěma také vyšším kontrastem, tj. 25 000 : 1 a bílým šasi, které perfektně zapadne do každého obývacího pokoje.

(Partnerský příspěvek)


(3. 3. 2017 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Byznys v roce 2017: Co nás patrně čeká a nemine

Období kolem konce jednoho roku a začátku roku nového je vždy jednak časem bilancování, jednak časem pohledů do budoucna. A...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3098)