O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Vykročte vpřed: Pozoruhodné IT produkty 2021
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Nabídka mobilních aplikací v AppGallery roste, tržiště má už 530 milionů uživatelů

Nárůst distribuce aplikací o 83 % a nárůst aktivních uživatelů měsíčně o 33 % hlásí AppGallery, tržiště aplikací společnosti Huawei. V AppGallery je nyní podle společnosti k dispozici 120 000 aplikací integrovaných s HMS Core, což představuje meziroční nárůst o 118 %. AppGallery nyní láká i české tvůrce.

AppGallery, jedna ze tří nejvýznamnějších globálních služeb s aplikacemi, zaznamenala v nedávné minulosti hned několik milníků – jen rok od oznámení plánů na rozšíření mobilního ekosystému během Světového mobilního kongresu (MWC) v roce 2020. Platforma má nyní 2,3 milionu registrovaných vývojářů, což je nárůst o 77 % oproti minulému roku, a  globální publikum s 530 miliony MAU (Monthly Active Users).

Počet uživatelů v Česku vzrostl podle společnosti během roku 2020 z 427 tisíc na 739 tisíc MAU, což činí 73% nárůst. Co do počtu českých vývojářů registrovaných v AppGallery je vývoj ještě rychlejší – zatímco v březnu 2020 jich bylo 244, o rok později se číslo vyšplhalo na 1 462, což znamená 499% nárůst.

České aplikace na AppGallery

Nejaktuálnějšími novinkami na AppGallery jsou nyní například hry studia GameStylus, a to Galaktická policie nebo Polepšovna pro čarodějky podle stejnojmenné knihy. Z dílen českých vývojářů pochází třeba i Rope Frog Ninja Hero - Strange Gangster Vegas, Crime Angel Superhero - Vegas Air Strike meno Grand Action Simulator - New York Car Gang od HGames-ArtWorks.

Nová čísla, která představil Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business, odhalují vizi společnosti Huawei, kterou je učinit z AppGallery otevřenou a inovativní platformu pro distribuci aplikací, která je přístupná uživatelům po celém světě.

Lukáš Knotte, ředitel rozvoje HMS ekosystému v Huawei Consumer Business Group pro Česko, potvrzuje, že čísla jsou důkazem dalších pokroků AppGallery jako skutečně globální platformy s aplikacemi: „Na konci roku 2019 bylo na celém světě 25 zemí, které měly přes milion uživatelů na AppGallery. Toto číslo nyní vzrostlo na 42 a my očekáváme další silný růst napříč trhy v Evropě, Latinské Americe, Asii a Tichomoří, na Středním východě a v Africe.“

„Nejde ale jen o kvantitu a skutečnost, že se počet aplikací integrovaných s HMS Core během jednoho roku více než zdvojnásobil. Také se ukazuje, že se stále více vývojářů opírá o technologie Huawei, které podporují inovace a poskytují kvalitní a jedinečné uživatelské prostředí,“ dodává Knotte.

V Česku vedle kompletního portfolia aplikací od Seznam.cz patří k nejpoužívanějším aplikacím také Teta Drogerie, Sodexo, Kupi.cz nebo Záchranka. Úplnou novinkou je oblíbená fitness aplikace Fitify, která je jako první určena i pro nositelná zařízení. Spotřebitelé ji tak mohou využívat kromě smartphonů také např. na špičkových hodinkách Watch GT2 Pro.


(30. 3. 2021 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(5847)