O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Mýto na silnicích v novém? Možná, ale ne teď!

Vláda ČR včera projednala a schválila materiál s názvem Rozvoj Systému elektronického mýta v České republice – Koncepce zpoplatnění pozemních komunikací v České republice. Odsouhlasený dokument připravuje technické zázemí pro pokračující výběr mýtného po roce 2016, kdy vyprší stávající kontrakt. A co bude nového? Vlastně nic!

„Dnešní materiál neznamená ani rozšíření výběru mýta na další komunikace a neznamená ani hýbání se sazbami mýta, to necháváme na vládu příští,“ říká ministr dopravy v demisi, Zdeněk Žák.

Nový kabinet bude mít podle zástupců současné vlády možnost zachovat současný stav nebo systém mýtného rozvíjet. „Dáváme tím navíc znovu velmi výrazný signál, že tato vláda si nepřeje zadávání věcí předem určeným uchazečům, ale že otevírá i u tak složitých záležitostí pole působnosti pro řadu dalších uchazečů,“ vysvětlil ministr dopravy.

Pro realizaci všech posuzovaných variant bude nezbytné co nejdříve rozhodnout o cílové podobě zpoplatnění pozemních komunikací a navrhnout příslušné právní úpravy. Do konce 1. čtvrtletí 2015 by pak mělo být zahájeno zadávací řízení na nového dodavatele či poskytovatele systému elektronického mýta.

Součástí koncepce je zároveň povinná implementace Systému evropské služby elektronického mýta, který bude platit v celé Evropské unii.


(5. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(357)