O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Možná jste ti úplně poslední, kdo ještě nepoužívá cloud k podnikání

Firmy si v dnešní době musí poradit s rychlými změnami ve všech oblastech byznysu. Více než kdy jindy pro ně platí následující pravidlo: pouze ti, kdo si osvojí nejnovější technologie, mají šanci být lídry ve svém oboru. Opět se to prokázalo v době pandemie onemocnění COVID-19. Trendem v posledních letech je využívání cloudu, stále se ale najdou tací, kdo o něm nevědí vůbec nic.

„S krizí si nejlépe poradily společnosti, které i přes množství překážek uměly udržet kontakt se zákazníky, dokázaly rychle navýšit kapacitu on-line služeb a umožnily hladký přechod zaměstnanců na home office. Mnohé z těch úspěšných obstály mimo jiné proto, že včas udělaly zásadní rozhodnutí a přenesly svůj byznys do cloudu. Migrace do cloudu vyžaduje důkladnou analýzu stávající IT infrastruktury, hodně času a finančních prostředků, dlouhodobou vizi a zejména pak know-how tohoto značně náročného procesu," říká Juraj Vaško z Accenture ČR.

Když chce ale firma do cloudu přejít, je potřeba si v první řadě vybrat zkušeného partnera, který s takovou složitou transformací pomůže. Důležitost výše uvedeného, potvrzuje i jeden z průzkumů společnosti Accenture, podle něhož se u pouhé třetiny společností naplnila očekávání, která od cloudové transformace měly.

Nutno dodat, že menší firmy mohou snadno využívat řadu cloudových online aplikací a není to žádná věda. Komplikovat se vše zpravidla začne, když je třeba spojit aplikace z více cloudů dohromady, případně připojit lokální necloudové aplikace.

Být lídrem vyžaduje, aby firma byla založená na cloudu

„Migrace IT systémů na cloud je středobodem digitální transformace firem. Být v post - pandemickém světě lídrem vyžaduje, aby firma byla založená na cloudu. Tento zrychlený přechod posune společnosti z 20 procent v cloudu před covidem na přibližně 80 procent v cloudu v příštích třech letech," říká Robert Libonati, generální ředitel české pobočky Accenture a dodává: „Firmy se kromě technologických změn musí v následujících letech vypořádat také s přechodem k udržitelnosti. To, jak evropské společnosti zvládnou tuto dvojitou transformaci, určí, jak rychle se z krize vzpamatují a jakou získají pozici udržitelného růstu v post-pandemickém světě.“

Zkušenost Accenture ukazuje, že cloud přináší firmám jak finanční výhody, tak příležitost ke snížení emisí CO2. Podle dat Accenture mohou migrace IT systémů do veřejného cloudu celosvětově snížit emise uhlíku o 59 milionů tun ročně. To je snížení celkových emisí z oblasti IT o asi 5,9 procenta. Pro představu: jde o stejný efekt, jako kdyby bylo odstraněno z provozu 22 milionů automobilů.


(28. 3. 2022 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6405)