O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Mobilní datový byznys raketově poroste: Potáhnou ho videoslužby

Mobilní datový provoz by se měl do konce roku 2019 zvýšit desetinásobně. Proč? Hlavním motorem tohto nárůstu bude zřejmě videoobsah. S rostoucí penetrací smartphonů a tabletů roste také poptávka po řešeních TV Anywhere, tedy televizním vysílání dostupném odkudkoliv, kde je mobilní signál. Tvrdí to alespoň Ericsson Mobility Report.


Výrobci pochopitelně na poptávku reagují. Odpovědí Ericssonu na tento trend je jeho řešení LTE Broadcast, které umožňuje poskytovat vysokokvalitní televizní služby prostřednictvím LTE mobilních sítí. Jeho přínos spočívá zejména ve zkvalitnění distribuce videoobsahu a vyšším uživatelském komfortu. Operátorům zase umožní nejen připravit se na výrazný růst datové poptávky, ale také přinášet svým zákazníkům nové, inovativní služby.

Produkt Ericssonu v sobě kombinuje tři normy: eMBMS (Evolved Multimedia Broadcast Multicast Service), HEVC (High Efficiency Video Coding) a MPEG Dash. Jejich spolupráce by měla zaručovat vysokou kvalitu sledovaného obsahu. A nejen služby vysoké kvality, ale také optimální využití frekvenčního spektra. V praxi to podle výrobce znamená, že počet uživatelů, kteří v dané oblasti mohou obsah sledovat, je neomezený. Takovéto řešení je vhodné zejména v hustě obývaných městských čtvrtích, na stadionech či v nákupních centrech.

Nový byznys pro operátory

Pro telekomunikační operátory je služba LTE Broadcast příležitostí jak dále rozvíjet svůj byznys. Ericsson jmenuje celou řadu možností využití svého řešení – například při sportovních utkáních a koncertech; umožňuje poskytování služeb digital signage – tedy vysílání reklamnícho obsahu na různých obrazovkách (city lighty, elektronické reklamní poutače například na taxících či firemních autech; elektronické billboardy na veřejných prostranstvích, stadionech, festivalech; POS terminály na prodejných místech...)

Vysílaný obsah je možné velmi rychle a z jednoho místa měnit v konkrétních oblastech tak, že dokáže oslovit konkrétní cílovou skupinu. Řešení najde své uplatnění nejen v komerční sféře, ale například i v případech nouze a ohrožení, kdy je tímto způsobem možné informovat lidi v určité oblasti o blížící se bouřce, povodni, nebo například teroristické hrozbě.


(14. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(969)