O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Mobilní aplikace v EU: Lze očekávat podporu tohoto byznysu

Evropský trh s aplikačním softwarem pro mobilní zařízení zaměstnává podle údajů Evropské komise již 1 milion vývojářů a 800 000 osob v marketingu a na podpůrných místech. Podle nedávno zveřejněné zprávy by tento počet mohl do roku 2018 vzrůst až na téměř 5 milionů, což by prý evropské ekonomice přineslo 63 miliard eur.

V současné době vydělává toto odvětví v EU přibližně 17,5 miliardy eur ročně. Díky ochotě spotřebitelů za aplikace utrácet, větší reklamě a širšímu využití práce na dobu určitou by v příštích 5 letech mohly roční příjmy vzrůst až na výše zmíněných 63 miliard eur.

Brzdy růstu odvětví mobilních aplikací

Foto: Samsung
Foto: Samsung
I když má EU podle zprávy v celosvětovém měřítku vedoucí postavení ve vývoji her pro mobilní aplikace, stále prý zaostává za USA, pokud jde o odbornou přípravu a platy vývojářů.

Na vyřešení tohoto problému spolupracuje EU s podniky a dalšími organizacemi v tzv. Velké koalici pro digitální pracovní místa. Cílem je vybavit více lidí, zejména mládež, potřebnými dovednosti v oblasti informačních technologií a pomoci zaplnit rostoucí počet souvisejících volných pracovních míst.

EU také spustila portál Open Education Europa, který umožňuje studentům, odborníkům a vzdělávacím institucím zdarma sdílet vzdělávací zdroje.

Aby EU v tomto odvětví dosáhla svého potenciálu, je prý třeba vyřešit i další slabiny. Mezi ně prý patří nedostatečné bezdrátové připojení, problémy s přeshraničním spojením a omezení síťových služeb v některých členských státech.

Vývojáři jsou prý rovněž znepokojeni nízkým rozšířením 4G služeb a nedostatkem interoperability mezi platformami, jako jsou Android, iOS či Facebook. Závislost na těchto platformách  podle zprávy také snižuje výnosy.

Evropská komise: Zjednodušme autorská práva a licence 

Existence více než 500 milionů spotřebitelů v EU představuje podle EK pro podniky i vývojáře obrovský potenciál. Evropská komise připravuje zjednodušení předpisů o autorských právech a udělování licencí, aby tak pomohla při uvádění nových nápadů do praxe.

Na podporu informačních a komunikačních technologií a internetového podnikání spustila EU platformu „Startup Europe“, která sdružuje začínající podnikatele a společnosti s největším vlivem na trhu a snaží se umožňovat výměnu nápadů a vývoj nových produktů a služeb.

Evropský parlament v současné době diskutuje o plánech na „propojení kontinentu“. To zahrnuje vylepšení vysokorychlostních 4G a širokopásmových služeb, které budou pro budoucnost odvětví mobilních aplikací v EU zásadní.


(24. 2. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(735)