O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Mladí mají vyšší šance uspět díky stážím

Zaměstnávání mladých lidí je problémem, který připomíná bludný kruh. Firmy o absolventy nestojí, protože nemají praxi, kterou požadují, ale kde jí vzít?

V současné době běží projekt Stáže pro mladé 2, do kterého se mohou přihlásit žáci posledního ročníku středních škol či studenti posledních dvou semestrů VŠ nebo VOŠ. Projekt běží od února tohoto roku až do srpna 2015 a oproti první výzvě, má šanci se projektu zúčastnit vyšší počet zájemců, 2 200 žáků a studentů. Stáže trvají od jednoho do čtyř měsíců a stážista dostává za každou odpracovanou hodinu 60 Kč.

Výhody zapojit se do projektu jsou na straně studenta i firmy, která stáž poskytuje. Student dostane příležitost prakticky si osahat dění ve firmě, získat praxi, nové kontakty a pracovní návyky. Firmy dostávají příležitost odzkoušet si studenta a případně si ho zavázat k další spolupráci. Firma navíc obdrží částečnou náhradu mzdy mentora, který se studenta ve firmě ujímá. Proplacení mzdy stážisty dostává firma až po úspěšném ukončení stáže.

Pozor, do projektu se může zapojit pouze ta firma, která podniká v době podání žádosti o stáž alespoň jeden rok a navíc musí mít k dispozici mentora, který se stážisty ujme a povede ho v průběhu jeho působení ve firmě.

Registrovat se jako poskytovatel stáže i jaké zájemce o ni můžete přímo na stránkách projektu Stáže pro mladé nebo prostřednictvím poradenských a konzultačních společností, které navíc nabízejí zajištění veškeré administrativy spojené s žádostí.


(15. 7. 2014 | LucieH)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: LucieH

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1298)