O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Ministr Babiš si došlápne na loterie a chce zefektivnit nakládání s nemovitostmi státu

Návrhy pro zvýšení efektivity výkonu a řízení státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi a pro zlepšení hospodaření s majetkem státu představili ministr financí Andrej Babiš spolu s náměstkem Ondřejem Závodským. Například v novele loterního zákona se navrhuje sjednocení technických podmínek pro výherní hrací přístroje a interaktivní videoloterní terminály a stanovení maximální částky, kterou je možné za určitou dobu na přístrojích prohrát.

V novele loterního zákona se navrhuje i například zavedení efektivního mechanismu pro zrychlení procesu rušení herních povolení v návaznosti na účinnost obecně závazných vyhlášek. Nejde ale jen o novelu.

Ministerstvo financí také pracuje na zcela novém loterním zákoně, který by měl legalizovat, řádně zdanit a regulovat zahraniční internetové provozovatele, zpřísnit správní trestání, zavést koncept zodpovědného hraní či vybudovat centralizovaný monitorovací technický systém, který umožní spravovat veškerá data a údaje v oblasti sázkových her. „Proti nelegálním provozovatelům budeme postupovat nekompromisně. Zpřísníme jejich postihy,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Podnikání se státními nemovitostmi

MF ČR rovněž tvrdí, že Centrální registr administrativních budov, který by měl poskytovat jednotnou evidenci administrativních budov státu v centrálním systému za účelem optimalizace portfolia nemovitostí státu, v současné době tuto roli neplní. Ministr financí proto vyzval organizační složky státu k doplnění chybějících údajů do systému.

„Centrální registr by měl zvýšit transparentnost při nakládání a správě administrativních budov státu a zároveň přinést úspory. Uděláme vše proto, aby tomu tak skutečně bylo,“ poznamenal náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Z nyní dostupných dat se například podařilo zjistit, že při ideální optimalizaci využití volných prostor ve státních budovách je možno ušetřit až 190 milionů korun za rok, které nyní stát platí zcela zbytečně (úspora více než 50% na placeném nájemném). Mnohonásobnou částku by pak bylo možné získat při efektivním hospodařením s budovami státu, při odprodeji nepotřebného majetku a reinvestováním výnosů do snižování energetické náročnosti stávajících budov či nákupem nových budov s velmi nízkou energetickou náročností.


(14. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(975)