O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Ministerstvo ocenilo pro-rodinné firmy

Zavedení různých podob formy práce na dálku, zavedení pravidel a postupů komunikace se zaměstnanci, jejich vzdělávání i v průběhu mateřské a rodičovské dovolené nebo pružná pracovní doba - to je jen několik příkladů opatření, kterými organizace podporují rodinný život svých zaměstnanců. Deset z nich bylo nyní oceněno Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Ministerstvo práce a sociálních věcí udělilo certifikáty 14 společnostem, které podle jeho zástupců úspěšně zavedly prorodinná opatření, k nimž se zavázaly při vstupu do projektu „Audit rodina & zaměstnání“. Tzv. Plné certifikáty byly předány 24. února 2014 na konferenci, která završila kampaň MPSV a Národního centra pro rodinu, zaměřenou na slaďování pracovního a rodinného života ve firmách.

„Věnovat se zaměstnání a současně rodině je velmi náročné. Oceňuji, že se tolik významných zaměstnavatelů do kampaně zapojilo, že myslí na svoje zaměstnance a snaží se zavádět takové nástroje, které jim pracovní a rodinný život pomáhají sladit,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Konferenci slavnostně zahájila náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku Zuzana Jentschke Stőcklová. Nejdůležitějším bodem setkání bylo slavnostní předání Plného certifikátu zbývajícím deseti organizacím, jež úspěšně zavedly nástroje a opatření, které pomohou ke sladění pracovního a rodinného života zaměstnanců jednotlivých společností.

10 ze 16

Do projektu „Audit rodina & zaměstnání“ se zapojilo celkem šestnáct společností. V devíti případech se jednalo o soukromé firmy, třikrát byla cílovou organizací samospráva, dále tři neziskové a jedna příspěvková organizace. Čtrnáct z těchto společností úspěšně implementovalo prorodinné nástroje a opatření v rámci svých vnitřních struktur.

Na konferenci převzali Plný certifikát zástupci ze společností Tchibo Praha, DPD CZ, Městský úřad Hodonín, Město Třeboň, Charita Kaplice, VÚHŽ, BOSCH DIESEL, LUBSTAR a Plzeňský Prazdroj. Již dříve obdržely certifikáty také Knihovna Jiřího Mahena, Magistrát města Brna, Občanské sdružení Centrum pro rodinu a sociální péči a Občanské sdružení Heřmánci. Dvě ze společností projekt v jeho průběhu opustily.

Pro-rodinná opatření

Mezi přijatá pro-rodinná opatření patřila například zavedení různých podob formy práce „na dálku“, zavedení pravidel a postupů komunikace se zaměstnanci, jejich vzdělávání i v průběhu mateřské a rodičovské dovolené, placené či neplacené volno v případě naléhavých situací nebo pružná pracovní doba.

„Zavedení těchto opatření je přínosem nejen pro zaměstnance, ale i pro zaměstnavatele. Společnosti, které se do projektu zapojily, si to již v praxi mohly ověřit,“ vysvětluje náměstkyně Zuzana Jentschke Stőcklová.

O samotném projektu v průběhu konference promluvila projektová manažerka Miroslava Čechová, která mimo jiné uvedla, že byly naplněny všechny cíle projektu a zmínila další možné směřování zaměstnavatelů v oblasti prorodinné politiky. Metodika auditu byla zveřejněna na internetových stránkách projektu jako návod pro další společnosti, které se vydají cestou sladění rodinného a pracovního života.

Projekt byl financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, spuštěn byl 1. března 2011 a celkové vynaložené náklady představovaly téměř 8,2 mil. Kč.


(25. 2. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(745)