O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Ministerstvo financí: Usilujeme o větší spolupráci ve finančních službách s Čínou

Ministerstvo financí na Česko-čínském ekonomickém fóru v Praze usilovalo o rozšíření spolupráce obou zemí v sektoru finančních služeb a navázání úzké spolupráce mezi Českou exportní bankou a jejím čínským protějškem Export Import Bank. Odborný panel k problematice finančního sektoru, jehož cílem bylo představení praktického zázemí pro zahraniční investice v ČR a diskuze o konkrétních příležitostech pro spolupráci v oblasti finančních trhů, vedl náměstek ministra financí pro mezinárodní vztahy Martin Pros. Finančního panelu se zúčastnili reprezentanti předních finančních institucí z Číny, České republiky a dalších zemí střední Evropy.

„Mým cílem je, aby například největší čínská i světová banka Industrial & Commercial Bank of China otevřela v Praze pobočku, která by následně sloužila jako odrazový můstek pro čínské investice,“ uvedl Martin Pros s tím, že pro čínské investory může být přítomnost čínské banky, stejně jako přítomnost čínské advokátní kanceláře, podmínkou při rozhodování o vstupu do příslušné země. „Uvědomujeme si, že otevření pražské pobočky čínské banky by představovalo významný pokrok v oblasti lákání čínských investorů do České republiky. Zahájili jsme proto také jednání s polskou stranou, kde již tato banka svou pobočku má a zkušenosti jsou vynikající,“ dodal.

Náměstek, který je zároveň předsedou dozorčí rady České exportní banky (ČEB), jednal na fóru také o možnosti užší spolupráce ČEB a čínské Export Import Bank, jejímž vyvrcholením by měl být podpis memoranda o porozumění během návštěvy českého prezidenta v Číně. V rámci upevnění bilaterálních vztahů také Ministerstvo financí nabídlo čínské vládě stáže pro úředníky zaměřené zejména na předávání zkušeností v oblasti transformace ekonomiky.


(10. 9. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1399)