O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Mezinárodní studentská konference PORGMUN diskutovala palčivé problémy světa

Přes 300 studentů dorazilo na desátý ročník konference PORGMUN, kde se mladí lidé z celého světa učí diskutovat o aktuálních světových problémech. Konference se zúčastnily například delegace ze Saúdské Arábie, Izraele, Portugalska, Itálie či Francie. Organizátory akce jsou studenti vyšších ročníků gymnázia Nový PORG. „Mladí lidé z různých koutů světa, kteří se konference účastní, vytváří jedinečnou atmosféru,“ zmínila Andrea Kutnarová, generální tajemnice.

Čtyřdenní akce napodobující konference OSN byla zahájena v předposlední březnový den v Míčovně Pražského hradu, který přijal roli spolupořadatele. Téma letošní konference je inspirováno jedním z cílů OSN – mír, spravedlnost a vlivné instituce.

Studenti gymnázia Nový PORG: Viktorie Hubová, Andrea Kutnarová, Tomáš Hradil, Amélie Hrbková.
Studenti gymnázia Nový PORG: Viktorie Hubová, Andrea Kutnarová, Tomáš Hradil, Amélie Hrbková.
Viktorie Hubová, zástupkyně generální tajemnice, v úvodním slově zdůraznila význam spravedlnosti a fungování právních systémů: „Instituce hrají klíčovou roli ve stvrzování spravedlnosti a bránění základních lidských práv.“

Poté promluvil Jan Urban, signatář Charty 77 a bývalý mluvčí Občanského fóra: „Musíme se dívat dopředu. Nesmíme se jen rozhlížet kolem sebe, jinak budeme neustále něčím překvapováni,“ apeloval na studenty.“

Zasedání komisí se konalo v Anglo-americké univerzitě. Pro nedělní zakončení konference poskytl prostory pražský magistrát. Jednalo celkem dvanáct komisí, jejichž tématy jsou například růst extremistických organizací, potlačování ženských práv nebo čipová krize.

Je třeba diskutovat o významných globálních problémech

Hlavním smyslem setkání PORGMUN je umožnit studentům diskutovat o významných globálních problémech. PORGMUN je pro studenty jedinečnou příležitostí zažít věrnou simulaci diplomatické konference, během které mají možnost obohatit své povědomí o momentálním světovém dění a seznámit se s širokým spektrem názorů na závažné otázky. Mimo to si jako delegáti mohou osvojit řadu dovedností, mezi které patří vlastní výzkum a vyhledávání informací, debatování, mluvení na veřejnosti i organizování projektů v týmu.

„Při řešení moderních problémů je klíčová spolupráce a budování sebedůvěry, věřím, že PORGMUN dává studentům prostor se angažovat za využití právě těchto dovedností,“ prohlásila Amélie Hrbková, zástupkyně generální tajemnice, a dodala: „Zároveň jde o společenskou událost, během níž se studenti seznámí s vrstevníky z různých států.”


(8. 4. 2023 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6881)