O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Máte Windows 10? Připravte se na změny, je tu Windows 10 Anniversary Update!

Windows 10 jsou nejnovějším operačním systémem Microsoftu, který nyní běží na více než 350 milionech zařízení. S velkou pravděpodobností i na těch u vás ve firmě nebo doma. Teď ale přichází takzvaná aktualizace Windows 10 - označená jako Anniversary Update. Co to pro vás bude znamenat? Co přináší?

Windows 10
Windows 10
I když je prý spokojenost zákazníků s Windows 10 nejvyšší v historii a rekordní je i jejich používání – přes 135 miliard hodin strávených na Windows 10 od uvedení na trh - Microsoft chce tento systém, díky kterému můžete pohodlně pracovat se svým počítačem, dále zlepšovat.

Novinky Windows 10 Anniversary Update

Funkce Windows Ink

Windows Ink umožňuje snadno zachycovat myšlenky a dále s nimi pracovat, pomocí digitálního pera můžete rychle a snadno upravovat dokumenty. Windows Ink umožňuje rychle a snadno pořídit poznámku, kreslit na snímek obrazovky nebo rozkreslit nápad. Rychlé poznámky umožní mít také přímo na ploše seznam toho, co je pro vás důležité.

Windows Ink funguje s Microsoft Office, pomocí digitálního pera tedy můžete rychle a snadno upravovat jeho dokumenty a poskytovat zpětnou vazbu. Když nakreslíte tvar, jako je kruh nebo čtverec, Windows Ink dokáže rukopisnou kresbu převést na tvar. Windows Ink ovšem funguje s různými aplikacemi, od prohlížeče Microsoft Edge po profesionální grafické nástroje od společnosti Adobe.

Zabezpečení Windows 10

Windows 10 je podle Microsoftu doposud nejbezpečnější verze Windows a aktualizace Windows 10 Anniversary Update přináší nové funkce, které pomáhají chránit uživatele. Jak konkrétně? Třeba Windows Hello nyní funguje s kompatibilními aplikacemi, můžete se tedy snadno přihlašovat bez použití hesel. V prohlížeči Microsoft Edge se také můžete takto přihlašovat do webových stránek.

Windows Defender, antimalwarová služba dostupná zdarma, nyní nabízí možnost naplánovat automatické pravidelné rychlé skenování počítače, poskytuje nová oznámení a nabízí přehled o dokončení skenování a nalezených hrozbách.

Nová nabídka Start

V nabídce Start jsou vylepšení pro snadnější práci a rychlejší přístup. Byl zapracován nejčastější požadavek od uživatelů a vývojářů. Živé dlaždice nyní umožňují přejít přímo k obsahu, který se na nich zobrazuje. Například když aplikace se zprávami zobrazuje konkrétní událost, Windows předá tuto informaci aplikaci a aplikace dokáže událost zobrazit po kliknutí na živou dlaždici.

Díky rozšíření seznamu Nedávno přidaných aplikací můžete vidět více aplikací, které byly nedávno stažené. Seznam Všechny aplikace se nyní nachází v nejvyšší úrovni nabídky Start a umožňuje tak rychlejší přístup na jedno kliknutí k plnému seznamu vašich aplikací.

Změna obrazovky do tmavého režimu

Když se přepnete do tmavého režimu, univerzální aplikace jako Pošta, Kalendář a Store změní své barevné schéma tak, aby se snížila spotřeba energie na některých technologiích obrazovek.

Windows 10 Anniversary Update ve firmách

Zákazníkům v organizacích přináší Anniversary Update dvě nové významné funkce:

Windows Defender Advanced Threat Protection (WDATP) pomáhá detekovat, analyzovat a reagovat na pokročilé škodlivé útoky v sítích a poskytuje ucelenější řešení pro reakci na hrozby a detekci útoku.

Ochrana informací (Windows Information Protection) umožňuje oddělit data organizace od soukromých dat uživatele a pomáhá chránit firemní data před únikem.

Windows 10 a Microsoft Edge s rozšířeními

V rámci Anniversary Update prohlížeč Microsoft Edge přináší nižší spotřebu energie, podporu rozšíření a vylepšení přístupnosti. Rozšíření pro Microsoft Edge umožňují uživatelům snadno přidávat do prohlížeče nové funkce. Ve Windows Store najdete oblíbená rozšíření pro Microsoft Edge, jako jsou AdBlock, Adblock Plus, Pin it Button, Amazon Assistant, LastPass a další.

Když máte zobrazený panel oblíbených položek, můžete na něj kliknout pravým tlačítkem myši a zobrazit pouze ikony, abyste ušetřili místo. Pomocí kliknutí pravým tlačítkem také můžete přidávat složky. Kliknutím pravým tlačítkem na tlačítko Zpět můžete zobrazit úplnou historii příslušné karty a mít tak snadno přehled, co jste navštívili. Nyní můžete zkopírovat jakýkoli text do schránky, kliknout pravým tlačítkem na panel s adresou v Microsoft Edge a následně využít funkci „Vložit a vyhledat“.

Webová oznámení v prohlížeči Microsoft Edge jsou plně integrovaná s platformou pro správu oznámení a centrem akcí ve Windows 10. Fungují konzistentně s ostatními aplikacemi napříč systémem, podporují snadnou kontrolu oprávnění a období klidu. Nyní je také snazší mít nejpoužívanější weby a webové aplikace dostupné v levé horní části okna prohlížeče. Kliknutím pravým tlačítkem na kartu můžete připnout příslušnou položku.

Můžete nastavit, aby se data procházení vymazala pokaždé, když zavřete prohlížeč Microsoft Edge. Tato automatická akce umožňuje také nastavit, jaké informace se mají odstranit. Microsoft Edge také nativně podporuje biometrii na podporovaných stránkách.

Microsoft Edge nabízí podle výrobce o 17 – 70 % delší výdrž na baterii než konkurence a Anniversary Update přináší řadu vylepšení v oblasti spotřeby energie na základě analýzy telemetrie a výsledků pokusů v našich laboratořích. Tato vylepšení jsou do Microsoft Edge zabudována, nemusíte tedy měnit nastavení nebo zapínat úsporný režim – každý uživatel Microsoft Edge automaticky získá tyto optimalizace.

Nová architektura pro podporu přístupnosti v prohlížeči Microsoft Edge podporuje moderní webové standardy včetně HTML5, CSS3 a ARIA. V této aktualizaci je sktruktura stránky a obsah lépe přístupný asistenčním technologiím. Také je vylepšeno zobrazení webových stránek ve vysokém kontrastu a zadávání dat do formuláře pomocí navigace klávesnice nebo čteček obrazovky. Došlo tak k celkovému vylepšení komfortu pro handicapované uživatele.

Windows Store ve Windows 10 Anniversary Update

Anniversary Update přináší i vylepšení pro hráče na počítačích, zejména nový design obchodu Store a jednotnou zkušenost napříč Windows a Xboxem. Nový Store přináší vylepšené rozhraní pro snadný přístup k oblíbenému obsahu. Díky přepracované stránce s popisem produktu je Windows Store ještě více přívětivější pro uživatele.

Režim tabletu ve Windows 10

Režim tabletu – dříve nazývaný Continuum pro počítače – je užitečný, když chcete své dotykové zařízení 2 v 1 nebo notebook používat jako tablet. Mezi vylepšení patří:

  • V režimu tabletu můžete nyní nastavit automatické skrývání hlavního panelu. Aplikace tak mohou naplno využívat celou obrazovku.
  • V režimu tabletu je nyní seznam Všechny aplikace zobrazen v celoobrazovkovém zobrazení, místo pruhu na okraji obrazovky.

Centrum akcí Windows 10

Ikona centra akcí se nyní nachází více vpravo na hlavním panelu. Odznak na ikoně také zobrazuje počet důležitých oznámení.

K dispozici je nyní v centru akcí 14 dlaždic rychlých akcí (jako VPN, Poznámka, Režim tabletu a Období klidu), které lze uspořádat v libovolném pořadí. Můžete snadno přidávat položky, odebírat je a mění jejich pozici tak, jak vám to vyhovuje.


(3. 8. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2658)