O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

MasterCard a Samsung chtějí urychlit nástup mobilních plateb

Společnosti MasterCard a Samsung dnes oznámily uzavření strategického globálního partnerství, jehož cílem je urychlit přijetí mobilních NFC plateb, tedy bezdotykových plateb přiložením mobilního telefonu k platebnímu terminálu. Držitelé karet MasterCard si budou moci uložit přihlašovací údaje ke svému platebnímu účtu na vybraná zařízení Samsung podporující NFC platby a otevřít si tak cestu k rychlým a bezpečným bezkontaktním platbám.


První bankou, která tuto službu svým zákazníkům nabízí globálně, je Commonwealth Bank of Australia. Služba je dostupná prostřednictvím Mobile MasterCard PayPass v aplikaci CommBank se zabudovaným tzv. secure element na Samsung Galaxy S4.

Klienti banky Commonwealth Bank mohou nyní na svá zařízení funkci bezkontantního placení jednoduše přidat – podobným způsobem, jakým si běžně stahují aplikace do svých smartphonů a tabletů. Ta jim umožní platit bezkontaktně na více než 1,6 milionu obchodních místech MasterCard PayPass po celém světě: od největších obchodních řetězců po obchody s potravinami, čerpací stanice, lékárny a taxi.

MasterCard a Samsung ve spolupráci s finančními institucemi a mobilními operátory po celém světě plánují tyto služby v průběhu příštího roku. V prvním čtvrtletí roku 2014 by měl tento projekt být zahájen např. v Turecku, Rusku a na Ukrajině.

V hlavní roli secure element

Přístup k secure element umožňuje společnosti Samsung a dalším výrobcům mobilních telefonů, mobilním operátorům a finančním institucím uzavřít partnerství se společností MasterCard, aby přinášely spotřebitelům platební řešení příští generace. To zahrnuje bezkontaktní technologii MasterCard a MasterPass, digitální platformu od MasterCard, která partnerům umožňuje nabízet spotřebitelům rozšířené platební a nákupní možnosti, jež jsou tak jednoduché jako „kliknutí, klepnutí nebo stisknutí tlačítka – online“, v obchodě nebo kdekoliv jinde.

„Díky našemu partnerství budou moci držitelé karet MasterCard v brzké době využívat produkty společnosti Samsung k běžnému placení,“ říká Mung Ki Woo, Group Executive, Mobile & Industry Alliances, MasterCard společnosti MasterCard. „Naším záměrem je pomáhat spotřebitelům nakupovat a platit takovým způsobem, jaký nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Těsnou spoluprací se společností Samsung, dalšími výrobci, provozovateli mobilních sítí a prodejci si MasterCard upevňuje svou vedoucí roli v utváření budoucnosti placení.“

Dodejme, že telefony Samsung Galaxy S4 a Galaxy Note 3 patří mezi více než 140 zařízení certifikovaných jako součást MasterCard PayPass Ready programu. Tento program byl spuštěn v květnu 2012. Přístroje certifikovaná společností MasterCard prochází přísným testováním, které má zaručit jejich spolehlivost a interoperabilitu.


(13. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

926
Yep it is hilarious how troubles like this one start looking unbelievably pointless compared to the world news. The next section of the cold-war, the actual real war that erupts, Russia-China gas offe...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(407)