O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Letecký průmysl v ČR: Získat nové zaměstnance a více podpory od státu

Pro udržení mezinárodní konkurenceschopnosti potřebuje letecký průmysl především výraznější podporu státu a dostatek odborníků. Shodli se na tom představitelé Svazu českého leteckého průmyslu (SČLP), zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva práce a sociálních věcí a agentury CzechInvest na lednovém semináři o situaci a budoucnosti českých leteckých výrobců.

„Letecká výroba je jedním z prioritních sektorů českého průmyslu. Stát proto počítá s výraznější podporou firem, které v tomto odvětví podnikají a chtějí se dále rozvíjet,“ ujišťuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „V současné době usilujeme o zavedení projektu na podporu certifikací, které jsou klíčové pro úspěch společnosti v mezinárodním prostředí, avšak představují značnou časovou a finanční zátěž,“ dodává.

Vhodní zaměstnanci pro letecký průmysl

Výrazným tématem čtvrtečního semináře o leteckém průmyslu byla i oblast lidských zdrojů. Přestože se leteckému sektoru v posledních letech daří, v roce 2012 například zaznamenal vzrůst o 25 procent a počet zaměstnanců v tomto oboru stoupl o desetinu, jako značný problém se ukazuje nedostatek kvalifikovaných lidí.

„Jen 9 procent nastupujících zaměstnanců do leteckého průmyslu jsou absolventi. Až 66 procent lidí k nám přichází z jiných průmyslových odvětví a jsou bez praxe v oboru,“ upřesňuje situaci, v jaké se český letecký průmysl nachází, prezident Svazu českého leteckého průmyslu Ladislav Šimek.

Firmy by prý rády zaměstnávaly více odborně vzdělaných absolventů, kteří svému oboru rozumí. Vysoké školy jich však neprodukují dostatek. Proto chtějí prohloubit spolupráci se školami a dalšími institucemi a uvítaly by také větší podíl vysokých škol na přípravě studentů pro práci v leteckém sektoru.


(28. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(645)