O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Kvízomaty: Krácení daně prý bude potrestáno

Na řadě míst ČR se bylo možno setkat s takzvanými kvízomaty. Jde o hrací přístroje, které kombinují klasickou sázkovou hru se znalostními otázkami. Pro některé podnikavce se podle Finanční správy ČR v poslední době staly prostředkem snadného výdělku. Snažili se jejich provozováním obejít stávající zákon o loteriích a jiných podobných hrách.

Přístroje prý byly mnohdy provozovány bez příslušného povolení a provozovatelé neodváděli ani povinný odvod státu. Ten představuje jednak 20 % - vypočtený z částky rozdílu mezi vsazenými a vyplacenými částkami, a dále odvod ve výši 55 Kč denně za každý povolený přístroj.

Specializovaný finanční úřad, jakožto orgán státního dozoru nad provozováním loterií a jiných podobných her, zaměřil svoji pozornost na tyto aktivity. Šetřením úřadu bylo zjištěno provozování celkem 61 kusů kvízomatů na 37 místech celé České republiky.

S provozovateli kvízomatů nyní Specializovaný finanční úřad zahájí správní řízení. Hrozí jim nejen sankce v podobě pokuty až do výše 10 milionů korun, ale také uložení povinnosti odvést veškerý výnos z provozu nepovolených přístrojů do státního rozpočtu.

Za loterii nebo jinou podobnou hru podle zákona o loteriích je hra považována vždy, když splňuje tyto základní zákonem definované prvky: je zaplacen vklad (sázka), o výhře nebo prohře rozhoduje náhoda a existuje možnost výhry. Uvedené podmínky kvízomaty zjevně splňují.


(15. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(983)