O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2022
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Konference: Zájem firem o chytrá cloudová řešení dále roste

Ani ústup pandemie neznamená změnu v trendu rostoucího zájmu firem o cloudová řešení. Společnost Gartner odhaduje, že globální výdaje uživatelů na veřejný cloud letos přesáhnou 480 miliard amerických dolarů, což znamená meziroční růst o více než pětinu. Aktuálním tématům z této oblasti se i letos věnuje konference Cloud computing v praxi, která se koná 19. 5. 2022 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí 5.

Celosvětové výdaje koncových uživatelů na veřejné cloudové služby vzrostou letos podle analytiků Gartneru o 21,7 % na celkové 482 miliardy dolarů, přičemž výdaje na cloudové služby typu SaaS dosáhnou téměř 172 miliard USD při meziročním 18,2% růstu. U provozovatelů cloudu podle analytiků poroste důraz na automatizaci a využívání umělé inteligence, což dále zvýší spolehlivost služeb.

S rostoucím přijímáním cloudu ve všech segmentech byznysu roste pochopitelně i zájem o související informace – od tipů na efektivní využívání cloudu přes licencování softwaru až po otázky bezpečnosti a právní dopady zpracování dat v cloudu. I proto se těmto i dalším horkým tématům souvisejícím s cloudovými řešeními věnuje konference Cloud computing v praxi pořádaná společností Best Online Media ve spolupráci s magazínem BusinessIT.

Konference, která se i letos koná v paláci Charitas na Karlově náměstí, nabídne účastníkům přehled důležitých trendů v oblasti cloud computingu spolu s informacemi o možnostech využívání cloudů, o souvisejících přínosech i výzvách.

Řeč bude mimo jiné o tom, jak v cloudu zajistit ochranu identit, na co si dát pozor při licencování softwaru v cloudu nebo co si ohlídat při zpracování dat v cloudu z pohledu práva. Nebude chybět ani panelová diskuse, která již tradičně dá prostor účastníkům konference k diskusi o tématech, která je nejvíce zajímají.

Konference Cloud computing v praxi prostě i letos nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, se kterými se setkáváme při plánování i realizaci přechodu do cloudu nebo při využívání či provozování cloudových řešení.

Více informací o konferenci na webu: konference.businessit.cz

Odbornou záštitu nad konferencí má magazín BusinessIT.cz.


(4. 5. 2022 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2022 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6493)