O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Komplexní řešení distribuce napájení pro IT infrastrukturu, Intelligent Power Pod

Jedním z nově představených produktů společnosti EATON v oblasti ITC technologií je služba Your Business Live 365, kterou reprezentuje řešení Intelligent Power Pod. Eaton Intelligent Power Pod je integrovaný systém pro správu napájení pro konvergované a hyper-konvergované řešení infrastruktury, který obsahuje zdroj záložního napájení, vnitrostojanový rozváděč pro distribuci energie, software pro správu napájení, datový rozváděč a servisní služby.

(Partnerský příspěvek)


Systém Intelligent Power Pod zahrnuje plnou integraci do nejběžnějších hypervisorů umožňujících automatickou migraci virtualizovaných zařízení pro zajištění kontinuity provozu a odolnosti vůči nekvalitnímu napájení či jeho výpadkům. Vaše inteligentní konvergované řešení je chráněno a spravováno.

Společnost EATON tak nabízí kromě jednotlivých komponentů pro správce a manažery IT také ucelené řešení pro správu napájení.

Hlavním přínosem Eaton Intelligent Power PodTM je vzdálená správa výpočetní techniky včetně monitorování teploty a vlhkosti prostředí, monitorování stavu dveří datového rozváděče, dálkové spínání a restart připojených serverů. Tento systém umožňuje inteligentní distribuci napájení k jednotlivým IT zařízením spolu s přesným sledováním spotřeby elektrické energie a dostupnou kapacitou energie. Součástí systému je vždy spolehlivý záložní zdroj Eaton, který odpovídá vašim potřebám na ochranu IT vybavení.

Bezpečné umístění v datových rozváděčích řady RE nebo RP umožňuje snadnou instalaci IT zařízení a jednoduchý přístup z důvodu jeho výměny či opravy. Všechny komponenty mají snadnou údržbu a díky jedinému dodavateli zajišťují vzájemnou kompatibilitu a umožňují jednoduché řešení případných problémů. Snadné dálkové odstavení nedůležitých aplikací běžících jak na virtuálních tak na fyzických serverech při výpadku napájení maximalizuje provozuschopnost kritických aplikací ovlivňujících váš business.

Díky integraci softwaru Intelligent Power Manager do všech běžně používaných hypervizorů lze při dlouhodobém výpadku napájení spustit automatickou migraci nejkritičtějších aplikací do cloudu nebo na záložní pracoviště umístěné v jiné lokaci. V případě obnovení dodávek napájení umožňuje řešení Intelligent Power Pod automatické obnovení aplikací z cloudu nebo ze záložního pracoviště. Tím zůstane váš business provozuschopný 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Kompletní integrace Intelligent Power Manageru s hypervisory a virtuálními systémy (webový klient vCenter) umožňuje jednoduše spravovat IT zařízení prostřednictvím dotykového displeje vašeho tabletu.

Jak produkt funguje a jak jej zprovoznit


Základem, či srdcem, systému Intelligent Power Pod, je, jak již z názvu vyplývá, zdroj nepřerušovaného napájení UPS. Volit lze ze dvou základních topologií zdrojů záložního napájení (line-interactive a online). Ze segmentu line-interactive UPS jsou vhodné typy 5P nebo 5PX, které uživateli přináší vysokou energetickou účinnost, moderní LCD rozhraní, funkce pro měření spotřeby elektrické energie, segmentaci výstupních zásuvek a další špičkové parametry. Tyto UPS jsou k dispozici ve velikostech 1U nebo 2U pro výkony 650 VA až 3000 VA. Dobu zálohy modelů 5PX lze v případě potřeby prodloužit až čtyřmi moduly externích baterií.

Ze segmentu online UPS nejlepší výkon nabízejí UPS 9PX ve výkonech 5, 6, 8 a 11 kVA a ve velikostech 3U nebo 6U. Tyto UPS lze mít jak s třífázovým napájením, tak s jednofázovým napájením a volitelně jsou vybaveny údržbovým bypassem. Jednofázově napájené UPS 9PX lze snadno pomocí volitelného příslušenství zapojit paralelně a poskytnout tak výkon až 22 kVA. Všechny tyto UPS nabízejí LCD rozhraní pro snadné ovládání a diagnostiku na místě instalace, skupiny výstupních zásuvek, komunikační možnosti a vysokou energetickou účinnost jak v režimu online (94%), tak v režimu vysoké účinnosti (až 98%). Záložní dobu těchto UPS lze prodloužit připojením až 12 externích bateriových modulů.

Jako příslušenství pro rozvod zálohované energie od UPS k jednotlivým serverům, datovým úložištím, síťovým prvkům (routery, switche,…) obstarávajícím chod IT infrastruktury je vhodné použít vnitrostojanové jednotky pro distribuci energie ePDU. Společnost Eaton nabízí všechny známé typy PDU: základní (Basic), s měřeným vstupem (Metered Input), měřené (Metered), pokročile monitorované (Advanced Monitored), spínané (Switched), řízené (Managed). Tyto podružné rozváděče elektrické energie slouží od spolehlivé distribuce elektrické energie přes měření napětí, výkonu, proudu a spotřeby na úrovní celého PDU či jednotlivých zásuvek až po jejich vzdálené vypínání, zapínaní či restart.

Proč prodávat Intelligent Power Pod řešení:

  • vše od jednoho dodavatele
  • vyšší marže díky přidané hodnotě
  • rozšíření portfolia výrobků od jednoho dodavatele

Bezpečné uložení všech aktivních i pasivních komponentů zajistí vysoce kvalitní datové rozváděče řady RP nebo RE. Sortiment Eaton IT racků byl navržen s cílem nabídnout maximální výkon, snadnost použití a úspory nákladů na energie. Špičková správa proudění vzduchu umožňuje IT zařízením pracovat déle a spolehlivěji, zatímco celá řada příslušenství pro vedení kabelů pomáhá udržovat vaše prostředí čisté a dobře organizované.

Eaton Intelligent Power Software (IPS) poskytuje veškeré nástroje potřebné ke správě napájecích zařízení v reálném i virtuálním prostředí. Toto moderní softwarové vybavení zajišťuje pohotovost napájecích systémů a zabraňuje poruše či ztrátě dat tím, že vám umožňuje na dálku monitorovat, spravovat a ovládat zařízení v síti.

Argumenty pro zákazníka:

  • úspora finančních prostředků a času díky jednoduché instalaci
  • snadná údržba a řešení problémů
  • úspora elektrické energie díky optimalizaci pomocí softwaru IPM

Eaton Intelligent Power Software je v nabídce ve dvou variantách: Intelligent Power Manager (IPM) a Intelligent Power Protector (IPP). Základem správy napájení je Intelligent Power Protector, který slouží k regulérnímu odstavení virtuálních i fyzických strojů v případě výpadku napájení, a který shromažďuje informace z UPS pomocí lokální komunikace, nebo komunikace po síti LAN. Ke vzdálenému monitorování a správě většího počtu napájecích zařízení typu UPS a ePDU po vaší LAN z jediného místa, vybaveného jakýmkoli zařízením s webovým prohlížečem, nebo konzolí se softwarem pro management virtuálního prostředí, slouží: Intelligent Power Manager. Jeho integrace s virtualizačními operačními systémy jako je vCenter, Microsoft SCVMM a XenCenter zvyšuje produktivitu a zkracuje dobu provozní reakce ve virtuálních prostředích.

IPM umožňuje spouštění nástrojů virtuálních prostředí typu vCenter vMotion, SCVMM’s Live Migration a XenCenter’s XenMotion, kterými se transparentně převedou virtuální počítače ze serveru zasaženého poruchou napájení na jiný disponibilní server na síti LAN. Tyto nástroje virtuálních prostředí zajišťují zachování integrity dat a nulovou dobu výpadku. Automatická identifikace zařízení zrychluje instalaci a umožňuje hromadný upgrade firmwaru, čímž zkracuje dobu údržby.

Více informací najdete na www.eaton.eu/live365.

Distribuce EATON pro ČR: 100Mega, ABC data CZ, Asbis CZ, eD´system CZ

Distribuce EATON pro SR: ABC data SK, Asbis SK, eD´system SK

(Partnerský příspěvek)


(10. 11. 2014 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Moderní datové centrum: Informační srdce vašeho byznysu

Jako datové centrum se - mnohdy bez ohledu na velikost - označuje prostor, v němž jsou umístěny centrální počítačové systémy organizace...


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1509)