O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Komplexní ICT služby

Společnosti Vegacom, a.s., a ELTODO, a.s., které jsou součástí skupiny ELTODO, si díky dlouholetým zkušenostem v oblasti cloud computingu uvědomují, že nabídka vlastního cloudu dnes tvoří jen jednu část aktuálních potřeb zákazníků v oblasti IT nejen ve firemním sektoru, ale i u státní správy.

(Partnerský příspěvek)

Proto nabízíme komplexní portfolio služeb ICT, počínaje analýzou současného stavu IT prostředí (IT infrastruktura, servery, zabezpečení, dohled HW a SW aplikací) a vytížení jednotlivých komponent infrastruktury, detekci bezpečnostních incidentů a následné doporučení zákazníkovi, podle jakých migračních scénářů postupovat při rozdělení infrastruktury tak, aby došlo ke snížení nákladů na provoz IT.

Součástí portfolia komplexních ICT služeb je i zprovoznění serverů (Linux, Microsoft), správa koncových stanic uživatelů, správa periférií (skenery, tiskárny, kamery, WIFI), správa aktivních a pasivních prvků sítě a také správa IP telefonie.

Firmy dnes potřebují cloud computing využívat primárně pro zálohování a archivaci dat. Prvním krokem při zahájení spolupráce se společností Vegacom je nastavení vlastní aplikace pro zálohování, nastavení pravidel pro zálohy, odstranění duplicitních záznamů a archivace.

Poté logicky následuje nastavení pravidel monitoringu, definice aktivit v případě incidentů a nastavení SLA, které zákazník může sledovat on-line přes webové rozhraní. V případě potřeby jsme schopni navrhnout pravidla pro efektivní provozování helpdesku. Fungování v režimu 24/7 je pro nás samozřejmostí.

Díky spolupráci s firmami IBM, HP, Huawei či Ruckus vám umožníme získat HW a případnou podporu pro tyto komponenty za zajímavé ceny. Jsme schopni pro vaše potřeby zajistit i výměnu, popř. dokoupení nových serverů, aktivních prvků a AP WIFI.

Důkazem toho, že svou práci ovládáme, jsou certifikace ISO 200000-1:2011, ISO 27001:2005 a prověrka Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) na úroveň „důvěrné“.

Cloud computing umožňuje snížit náklady nejen na provozování IT infrastruktury, ale i na licence různého typu. Za automatickou součást portfolia služeb považujeme převzetí odpovědnosti za správné rozúčtování nákladů na licence v hybridních prostředích.

Podrobné informace o službě VEGACLOUD naleznete na stránkách www.vegacloud.cz.

(Partnerský příspěvek)


(10. 12. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1581)