O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Komfortní datové schránky: Archivace zpráv na neomezenou dobu

Komfortní datovou schránku (KDS), do níž je možné vstupovat přímo z prostředí elektronického bankovnictví, přinášejí svým klientům z řad fyzických a právnických osob ČSOB a Era. KDS umožňují vstup k datovým zprávám − z jedné nebo i několika schránek − z důvěrně známého prostředí elektronického bankovnictví a business bankingu bez nutnosti vstupovat do webového portálu Informačního systému datových schránek (ISDS) a navíc přináší možnost neomezeně dlouhé archivace zpráv.

Základním cílem KDS je zajistit pro klienta takové podmínky práce s datovými zprávami, aby měl zajištěnou uznatelnost a platnost elektronických dokumentů po dlouhou dobu bez nutnosti jejich přerazítkování časovými razítky. To je tedy zásadní výhoda nové služby: Spolu s ní zdarma získáváte možnost archivace dokumentů v elektronické podobně po libovolně dlouhou dobu - na rozdíl od běžné datové schránky.

Jak službu KDS využívat

Tlačítko „Komfortní datová schránka" se v aplikaci objeví automaticky, klientům se po rozkliknutí otevře nové okno prohlížeče s uživatelským rozhraním KDS. „Majitelé Komfortních datových schránek nemusejí mít obavy, že by banka do schránek nahlížela. Zabezpečení je stejně vysoké jako u elektronického bankovnictví, kde také nemáme přístup k přihlašovacím údajům," říká Jan Svoboda, projektový manažer ČSOB.

„Od počátku spuštění datových schránek bylo naším cílem rozvíjet systém tak, aby bylo jeho používání přívětivé pro co největší množství uživatelů. Samozřejmě při vědomí toho, že musí být zajištěna co největší bezpečnost údajů i samotného přístupu do datové schránky," uvedl Petr Solský, náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie, a dodává: "Propojení internetového bankovnictví a datových schránek může být jednou z cest, jak občanům přihlašování do datových schránek zjednodušit při zachování bezpečného připojení.


(13. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(237)