O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Kolil Češi letos utratí za vánoční dárky? V průměru 6000 korun!

Češi chtějí letos do vánočních dárků investovat o 400 korun více než před rokem, a to 6000 Kč. Téměř dvě třetiny Čechů si jako pomyslnou laťku, kterou nechtějí při nakupování dárků překročit, stanovily 5000 Kč. Průměrné náklady na vánoční výzdobu, jídlo a pití dosáhnou v českých domácnostech asi 3200 Kč.


Údaje plynou z aktuálního průzkumu GE Money Bank. „Čtvrtina lidí, oproti loňsku téměř dvojnásobný počet, plánuje vynaložit na dárky 5 až 10 tisíc korun. Každý desátý Čech předpokládá, že ho dárky vyjdou na více než 10 tisíc korun.,“ komentuje výsledky průzkumu Josef Libertín z GE Money Bank.

„Výsledky nového průzkum potvrdily lepšící se náladu spotřebitelů. Plánované investice do dárků v porovnání s loňskem stouply, snížil se však počet obdarovaných. Většina respondentů obdaruje maximálně 6 příbuzných či přátel,“ říká Libertín.

Nákupem dárků ale vánoční výdaje pochopitelně nekončí. Průměrné náklady na vánoční výzdobu, jídlo a pití dosáhnou v českých domácnostech asi 3200 Kč. Polovina lidí přitom neutratí více než 2000 Kč. Oproti loňsku se tyto výdaje příliš nemění, 81 % lidí chce udržet výlohy na stejné úrovni. Dárky i další vánoční zboží budou Češi většinou nakupovat za hotové.

Třetina účastníků průzkumu uvedla, že obdaruje čtyři až šest lidí, přitom 16 % lidí obdaruje maximálně tři blízké. Naproti tomu 28 % dotázaných dárky šetřit nebude a plánuje obdarovat více než deset osob. Většina Čechů obdaruje stejný počet lidí jako v loňském roce, jen zhruba každý desátý obdaruje o jednoho člověka méně. Pouze 2 % Čechů nebudou kupovat žádný dárek. Dvě pětiny Čechů podle průzkumu GE Money Bank z října 2014 nakupování dárků baví, další dvě pětiny ovšem jen v případě, že nakupují pro někoho, koho mají opravdu rádi.


(12. 11. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1521)