O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Know-how zdarma: 6 užitečných rad pro investování

Mnoho Čechů - a nejen jich, ovšem - ve světě financí stále ještě trochu plave. Počet lidí, kteří se o své finance starají a investují do akcií, však roste a jsou jich desítky tisíc. I ti ale dělají základní chyby, kterým by se mohli snadno vyhnout a za které často draze platí. Pokud uvažujete o vstupu do světa investic, vyhněte se jim a pokud již investujete, podívejte se, zda některé z nich sami neděláte. Zde je několik tipů pro investování.

Investice, to není adrenalinový zážitek

„Investování je pro mnoho lidí přitažlivé, protože hledají adrenalinové zážitky. Hledají napětí a přeskakují z jedné spekulativní pozice na druhou. Jestliže je toto také váš případ, tak pro vás máme báječný tip. Kupte si vstupenku do Disneylandu a udělejte si parádní víkend. Za vstupenku dáte jen 74 euro,“ radí Jonáš Mlýnek ze společnosti Lynx.

Zvolte dobře brokera

Chcete-li investovat do akcií, měn či komodit, zřejmě se neobejdete bez pomoci profesionála. Výběr obchodníka s cennými papíry, tzv. brokera byste rozhodně neměli podcenit. Sepište si, jaké jsou vaše požadavky, a myslete při jejich soupisu na celý proces investování. Nezapomínejte na zdánlivé maličkosti, jako jsou např. kurzy, při kterých broker provádí měnové konverze a další. Zásadním požadavkem je také spolehlivost brokera.

Neinvestujte bez strategie

Velkou část investičního chování tvoří kreativita, impuls a nápad, ale základem všeho je strategie. Ta dává chytrému investování meze a pomůže zabránit debaklu. Než se tedy pustíte do investování, věnujte chvíli osvojení si strategického minima a vyjasnění si svých možností, očekávání a zejména odolnosti vůči riziku. A z možných strategií zvolte tu, která odpovídá vašemu profilu.

Buďte trpěliví

„Jedna z nejdůležitějších vlastností, kterou musí mít investor ve svém arsenálu, je trpělivost. Prakticky každý úspěšný investor uvádí, že umění čekat na správný moment je zásadní. Ať už se jedná o investování na denní či dlouhodobé bázi,“ radí Mlýnek.

Neplaťte zbytečně vysoké poplatky

Když už jste se odhodlali k investování a věnujete svůj čas tomu, aby vaše snaha byla úspěšná, neplýtvejte zbytečně prostředky na poplatky. Vyberete si partnera, jehož poplatková struktura je transparentní a kde platíte nejméně jen za provedené obchody. Nízké komise by měly být spojeny s výhodnými měnovými kurzy a spready u jednotlivých instrumentů. Základem je ujištění se, že obchodujete akcie na burze a ne deriváty proti svému brokerovi.

Usnadněte si investování

Na celém světě jsou miliony investorů a mnozí z nich, úspěšní i neúspěšní, se rádi dělí o své poznatky s ostatními. Využijte toho k Vaší výhodě. Je samozřejmě uměním číst ty správné zdroje tak, abyste nevěnovali zbytečně čas těm, které vás neposunou dále. I na tuzemském internetu je několik zdrojů informací, které stojí za to pravidelně číst.

Obchodujete-li na burzách po celém světě, pak je nutné vybrat si svůj úzký okruh zdrojů, kterým věříte a efektivně si zde dokážete nalézt informace, jež jsou pro Vás zajímavé. Doporučujeme nespoléhat se pouze na jeden zdroj, ale také jich nemít příliš mnoho, abyste nestrávili celý den pouhým čtením.


(30. 4. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1818)