O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Kniha Konec prokrastinace: Přestanete odkládat úkoly?

Velmi dobře se v roce 2013 prodávala kniha Konec prokrastinace zakladatele brněnského GrowJOB institute Petra Ludwiga - a není divu. Kdo z nás občas - nebo častěji - nemá tendenci odkládat nepříjemné úkoly na později? A kdo z nás by se tohoto zlozvyku nechtěl zbavit? Ludwig slibuje, že ví, jak na to. Obrázek si můžete udělat sami - nabízíme vám zde ukázky z knihy.

Kniha je na trhu cca osm měsíců, ale díky více než 17 tisícům prodaných výtisků (udáváno vydavatelem) se z ní stal český bestseller. Kniha vstoupila na trh i ve speciální vánoční edici, která obsahuje vedle knihy s podpisem autora také 12 formulářů (buzer-lístky) na celý rok 2014 a čtyři barevné fixy pro vyplňování těchto buzer-lístků a plánování úkolů a času (todo-all). Speciální edice je k dispozici jen prostřednictvím internetu.

Pohled na knihu

Konec prokrastinace
Konec prokrastinace
Termín prokrastinace vychází z latinského pro-crastinus, což znamená „patřící zítřku“. Když tedy lidé prokrastinují, nedokážou se přemluvit k plnění úkolů, které by měli nebo chtěli dělat. Důležité věci odloží a místo nich dělají něco jiného, často nepodstatného. Brouzdají internetem, sledují videa na YouTube, zalévají květiny v kanceláři, tráví hodiny na sociálních sítích, chodí bezcílně po pracovišti a podobně.

Prokrastinaci ovšem nezaměňujme za lenost. „Líný člověk nic dělat nechce a je s tímto stavem spokojen. Prokrastinující člověk by naopak rád něco dělal, ale nedokáže k tomu sám sebe přemluvit,“ říká autor knihy. A co v knize najdete?

Kniha je rozdělená do pěti částí. První z nich se věnuje vysvětlení světa prokrastinace, co to je a jak vzniká. Druhá část pak vyzývá čtenáře ke zvýšení motivace a vytvoření si osobní vize. Následuje soubor nástrojů osobního rozvoje, díky nimž by měl být čtenář schopen postupně s prokrastinací skoncovat. Poslední dvě části knihy se poté věnují problematice negativního a neobjektivního přístupu k situacím a věcem kolem nás.

Ukázky z knihy

Abyste si udělali sami obrázek o obsahu knihy Konec prokrastinace, nabízíme vám zde vybrané ukázky. Pokud si je nechcete číst hned, můžete si je snadno zdarma stáhnout - pravým tlačítkem myši vyvoláte menu a ukázky si jako obrázky snadno stáhnete pro pozdější čtení.


(30. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(497)