O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Kdy se nejvíce nakupuje na Vánoce

Již úterý 10. prosince a pak pondělí 16. prosince se staly nejsilnějšími prodejními dny letošní předvánoční sezóny nákupního portálu Kasa.cz, nicméně poprvé se křivka objemu nákupů vychýlila vzhůru již v listopadu. Předvánoční nákupní horečka trvala déle než obvykle také na CZC.cz. Jeho zástupci si pochvalovali především síť 50 kamenných poboček, díky nimž mohli zákazníci nakupovat i na poslední chvíli bez obav, zda zboží včas dorazí. Co a za kolik se kupovalo?

Objednávky letos zákazníci realizovali již od začátku listopadu, kdy došlo ke snížení hodnoty české koruny, což způsobilo obavy z následného zdražování. Růst tržeb pokračoval prakticky celý listopad, přičemž hodně velký podíl na tržbách mělo hodnotnější zboží, jako jsou velké domácí spotřebiče, televizory s velkou úhlopříčkou či tablety a mobilní telefony s nadstandardními parametry. Od začátku prosince pak prý zákazníci objednávali spíš levnější zboží. Průměrná cena objednávky vzrostla letos u Kasa.cz o 5 %.

Na poslední chvíli pak byly nepochybně velkou výhodou kamenné pobočky. „Z celkového počtu objednávek tvoří osobní odběr v těchto dnech u CZC.cz téměř 80 %. Očekáváme, že v pondělí 23. 12. atakují osobní odběry rekordní hranici 90 % ze všech objednávek," uvedl Kamil Demuth, marketingový ředitel CZC.cz. Pro snadnější orientaci byly produkty, které bylo CZC.cz schopno doručit ještě před Štědrým dnem, označeny zeleným štítkem „dodání do Vánoc”.

Podobně to vidí i zástupkyně Kasa.cz: „Zboží si zákazníci v našich prodejnách Kasahouse vyzvedávali hojně i poslední předvánoční víkend a dokonce ještě na Štědrý den dopoledne. S předvánoční sezónou jsme spokojeni a od dnešního dne zahajujeme velké výprodeje, v rámci nichž si zákazníci budou moci zakoupit tisíce položek zboží se slevou až 73 %,“ uvedla Andrea Čižmářová, marketingová ředitelka Kasa.cz, den po Štědrém dni.

Zákazníci si ve více než 60 % případů přišli své zboží vyzvednout do některého z Kasahousů, pouze méně než 40 % jich volilo dopravu zboží na uvedenou adresu. Napomáhá tomu zřejmě i fakt, že Kasa.cz nevybírá za odběr v prodejně žádný poplatek. K nejčastějším způsobům platby proto patřila hotovost či úhrada platební kartou, dříve populární dobírka se propadla až na třetí místo.

Co se nejvíc kupovalo

Cena průměrné předvánoční objednávky letos u Kasa.cz mírně stoupla, a sice z loňských 3 600 Kč na letošních 3 780 Kč. Nejprodávanějším zbožím letošních Vánoc prý byly především herní konzole, čtečky elektronických knih, tablety, chytré mobilní telefony a holicí strojky. Ke kuriózním dárkům pak patřil plašič zvěře, který zakoupily stovky zákazníků Kasa.cz. Zákazníci CZC projevili největší zájem o tablety, chytré telefony, notebooky, ultrabooky a herní konzole.

Vracení vánočního zboží

CZC.cz letos poprvé nabídlo také prodlouženou lhůtu pro vrácení nevhodného dárku. „Přijímat budeme originálně zabalené zboží zakoupené na CZC.cz v rozmezí 1. 12. - 20. 12. 2013, a to až do poloviny ledna. Zákazník za ně dostane zpět peníze,“ upřesnil Demuth.


(27. 12. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(495)