O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Kde lidé nakupují elektro? Rozhoduje cena i on-line shop

Už třetí rok za sebou roste význam takzvané cenové image obchodu při výběru prodejny pro nákup elektro. V roce 2014 už je cenové vnímání obchodníka na prvním místě. Třetí rok za sebou roste i význam možnosti nákupu zboží prodejny přes internet; letos se tento faktor vyšplhal až na třetí příčku. Dlouhodobě také roste role prodejnou nabízeného servisu a možnost bezproblémové reklamace. Plyne to z výsledů aktuální studie Elektro 2014 společnosti Incoma GfK.

Na elektro trhu podle výsledků studie Elektro 2014 také dochází k dalšímu sbližování image kamenných a internetových prodejen. V očích zákazníků prý dohání kamenné prodejny dřívější výrazný náskok e-shopů jak v ceně, tak v šíři nabízeného sortimentu.

Na rozdíl od nákupu například rychloobrátkového zboží, nábytku nebo hobby sortimentu, hrají při výběru prodejny pro nákup elektro sortimentu mnohem menší roli nabídkové letáky prodejen. Letáky elektro prodejen dostává do svých schránek 86 % zákazníků a 75 % si je také prohlíží. Nákup podle nich ovšem uvádí jen 18 % zákazníků. To je výrazně nižší číslo ve srovnání s letáky potravinářských řetězců, hobby marketů nebo nábytkářských řetězců. Na těchto trzích si letáky řetězců prohlíží také okolo 80 % zákazníků, nákup podle nich ale uvádí až 40 % zákazníků.

Při výběru konkrétního výrobku u všech sledovaných kategorií rozhoduje podle průzkumu na prvním místě cena. V posledních třech letech ale postupně opět pomalu narůstá i význam technických parametrů výrobku, jeho kvality a spolehlivosti.


(9. 5. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1087)