O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Jižní Čechy si žádají své: Jak přilákat pracovníky do strojírenství a operátory výroby

V Jihočeském kraji bude v roce 2016 panovat nedostatek jak kvalifikovaných pracovních sil především ve strojírenství a dalších technických oborech, tak nekvalifikovaných operátorů výroby. Mezi nejvíce poptávané profese patří konstruktéři, technologové, inženýři kvality, procesní a projektoví inženýři, seřizovači, nástrojáři, elektrikáři a operátoři výroby. Nabízené platy se pohybují od 16 až po 70 tisíc. Říká to výsledek průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.

Pokud chtějí zaměstnavatelé na vysoce konkurenčním pracovním trhu uspět, musí podle agentury změnit přístup k náboru pracovníků, ať už jde o náborové taktiky či nabízené podmínky, a to především finanční. Pozitivní je tato situace pro uchazeče o zaměstnání či stávající pracovníky. Společnosti budou muset vyvinout větší úsilí, nejen aby získaly potřebnou novou pracovní sílu, ale také dostatečně motivovaly zaměstnance k setrvání a předešly odchodu kvalitních a zkušených lidí.

„Pokud zaměstnanci, především z technických oborů, nejsou ve stávajícím zaměstnání spokojeni, či se domnívají, že nejsou dostatečně finančně ohodnoceni, tak nyní je nejlepší doba na to, říci si o lepší podmínky či změnit zaměstnavatele,“ říká Zuzana Masopustová, Branch Manager českobudějovické pobočky Grafton Recruitment.

A nejvíce poptávané pozice a jejich průměrné finanční ohodnocení? Konstruktér ( absolvent 25 – 28 000 Kč, se zkušenostmi 45 – 60 000 Kč, vedoucí konstrukce od 70 000 Kč ), technolog 28 – 52 000 Kč, inženýr kvality 32 – 55 000 Kč, procesní/projektový inženýr 35 – 70 000 Kč, seřizovač/nástrojař 21 – 30 000 Kč, elektrikář 19 – 24 000 Kč, operátor výroby 16 – 24 000 Kč.

Mezi nabízené benefity patří stravenky/dotované závodní stravování, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu, příspěvek penzijní/životní pojištění a 13. popř. i 14. plat. Mezi další často nabízené nadstandardní výhody patří příspěvek na vzdělávání, mobilní telefon i pro soukromé účely, možnost práce z domova/flexibilní pracovní doba a relokační balíček.


(25. 2. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2347)