O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Je na čase lovit právě teď nové zaměstnance?

Míra nezaměstnanosti v ČR zjišťovaná na základě výběrových šetření v závěru loňského roku klesla podle podkladů společnosti Ekospol na 6,8 procenta; tato data podle jejích zástupců naznačují, že český trh práce se začal stabilizovat. A je prý tak vhodný okamžik získat nové perspektivní zaměstnance. Optimistický je prý i výhled na realitní trh s novými byty.

Statistiky úřadů práce promlouvají pesimisticky, když podle nejnovějších údajů ukazují na rekordní míru nezaměstnanosti ve výši 8,6 procenta, minulý týden zveřejněná data z výběrových šetření ale vyznívají podle zástupců Ekospolu příznivěji. Podle nich totiž míra nezaměstnanosti v České republice dosahuje úrovně „pouze“ 6,8 procenta. Rozdíl v hodnotách je dán odlišnou metodikou měření.

„I tak jde stále o vysoká čísla. Domníváme se však, že nejpozději ve druhé polovině letošního roku dojde nejen ke zřetelné stabilizaci tuzemského trhu práce, nýbrž i k určitému zlepšování jeho stavu,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol. „Naše společnost tento trend předznamenává a potvrzuje svým současným dynamickým růstem. Právě hledáme nové kolegy hned pro 16 pracovních pozic. Roční plat přes milion korun u nás přitom není výjimkou," dodává.

Svůj optimismus opírá Korec jak o předpokládanou lepšící se makroekonomickou situaci v průběhu letošního roku, tak specificky i o pokračující příznivé podmínky v rámci realitního segmentu. Makroekonomická data ukazují podle něj již probíhající oživení spotřeby a vývozů, dvou klíčových složek hrubého domácího produktu. Oživení prý bude letos podpořeno i příznivějším ekonomickým vývojem globální ekonomiky.

Příznivé podmínky na realitním trhu

Nadále prý přitom budou pokračovat příznivé podmínky na realitním trhu, charakterizované například rekordně nízkými hypotečními sazbami. V loňském roce se v Praze podle Ekospolu prodalo přes pět tisíc nových bytů, což značí meziroční nárůst o téměř 25 procent a nejvyšší počet od roku 2007.

„Předpokládám, že i v roce 2014 můžeme od pražského rezidenčního trhu očekávat podobné výsledky okolo hranice pěti tisíc prodaných bytů,“ odhaduje Korec. Kladné vyhlídky tak prý umožnují společnosti Ekospol aktivně působit na trhu práce již nyní. „Doba, jako je tato, umožňuje finančně zdravým firmám ‚sáhnout‘ si na pracovníky, kteří by na trhu práce jinak nebyli za daných podmínek k mání,“ uvádí Korec. Vysoká míra nezaměstnanosti totiž podle něj vede k tomu, že je k dispozici i řada vysoce kvalitních a kompetentních pracovníků.


(17. 2. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(729)