O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Jak získat své zdravotní údaje on-line

Jednou nás to snad čeká všechny, zatím však tuto službu mají k dispozici jen někteří: Klienti Ery, kteří jsou pojištěni u Oborové zdravotní pojišťovny, mají nově možnost se prostřednictvím internetového bankovnictví dostat i ke svým zdravotním údajům. Jde zřejmě o první podobný projekt spolupráce mezi bankou a zdravotní pojišťovnou na českém trhu. Snad budou další následovat. Co všechno je v rámci projektu realizováno?

„Tato unikátní služba plně zapadá do konceptu Ery – chceme propojovat finanční a nefinanční svět a zároveň zjednodušovat lidem život," říká Jan Doubek, ředitel klientské komunikace Ery. „Spolupráci jsme postavili na skutečnosti, že banka je tradičně silná v ochraně dat, takže i tak citlivé údaje, jako jsou ty zdravotní, jsou u nás v naprostém bezpečí," vysvětluje Doubek.

Era a Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP) si uznávají identifikaci svých klientů. Prospěch z toho má mít především klient samotný – stačí, aby se přihlásil do Era portálu a na jednom místě vyřídí všechny své finanční potřeby a zároveň může spravovat svůj zdravotní deník, Vitakartu.

Vitakarta - brána ke zdravotním údajům

K Vitakartě má prostřednictvím internetového bankovnictví plnohodnotný přístup – může nahlížet do evidence zdravotní péče, vybírat odměny z benefitního systému, vést si vlastní záznamy o zdravotním stavu nebo je rovnou zpřístupnit lékaři, a to vše na základě onoho jednoho přihlášení do Era portálu. „OZP a Era tak svou spoluprací ukazují cestu k on-line propojení finančního a zdravotního světa," dodává generální ředitel OZP Ladislav Friedrich.

Era chce v budoucnu podobnou spolupráci navázat také s dalšími zdravotními pojišťovnami a poskytnout tak přístup ke zdravotním údajům on-line výrazně širšímu spektru klientů.


(6. 6. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1188)