O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Jak zajistit elektronický přístup do firmy pomocí moderního řešení

Nová generace snímačů řízení přístupu nevyžadující k ovládání vstupních dveří, turniketů či závor řídící jednotku, byla představena na konferenci společnosti EFG CZ určené pro dodavatele bezpečnostních a identifikačních technologií. Na akci proběhlo oficiální představení produktů a aplikací systému Aktion eSeries a nového řešení Aktion.CLOUD, vlajkovou lodí se stal „chytrý snímač“ eSmart Reader, který spojuje výhody přístupového snímače s docházkovým terminálem.

Foto: EFG CZ
Foto: EFG CZ
Zastavme se postupně u zajímavých novinek. Jak už bylo zmíněno, vlajkovou lodí společnosti EFG CZ se stal „chytrý snímač“ eSmart Reader, který spojuje výhody přístupového snímače s docházkovým terminálem. Snímač umí číst média standardu Mifare/Desfie 13,56 MHz. Jako médium lze používat kartu, přívěsek nebo současná standardní NFC média. Velkou výhodou je, že abyste se dostali do budovy, nemusíte mít speciálně vydanou kartu, ale stačí vám bankovní či městská karta, kterou většinou nosíte stále sebou. Pro jednodušší systémy je snímač dostupný ve variantě bez displeje pod označením eReader.

Novinkou snímačů řady Aktion eSeries je zařízení eRelay, které zajišťuje bezpečnější komunikaci přes datovou sběrnici eData mezi snímačem a elektrickým zámkem, eRelay se instaluje do zárubně dveří, čímž je zaručena celková bezpečnost proti zneužití.

Zařízení disponují zcela novou unikátní technologií ACTIVE DEVICE. Díky ní se přesunuly veškeré řídící procesy na cloudový server Aktion.CLOUD, které v minulosti zajištovaly právě řídící jednotky. Původní cloudové řešení Aktion.NEXT CLOUD tak nahrazuje nové řešení Aktion.CLOUD, kdy kromě potřebného software je na cloud uložen i řídící mechanismus celého systému. Toto řešení přináší méně starostí jak pro uživatele, tak pro instalační firmy. Instalace, nastavení a provoz systému jsou díky nové řadě jednoduché a rychlé.

Snímače ovládající zařízení fungují i bez řídící jednotky. Systém není omezen časovými prodlevami v komunikaci, počtem uživatelů ani připojených zařízení. Data jsou uložena na centrálním serveru a každý snímač k němu můžete připojit jednoduše přes datovou síť nebo internet. K ovládání snímačů můžete využít právě Aktion.CLOUD server nebo komunikační řídící server eBox určený pro lokální síťová řešení.

Zakázková řešení

Ambice revoluční řady Aktion eSeries není jen v cloudových aplikacích, ale také v zakázkových firemních řešeních a rozšiřování stávajících systémů. Pro tyto případy byl představen nový komunikační server eBox, který slouží jako rozhraní – komunikační server pro řízení sítě snímačů a pro spojení s databází Aktion. Zjednodušeně řešeno – komunikační část, kterou v cloudovém řešení zastává Aktion.CLOUD server je přenesena na eBox, který je oproti starším řídícím jednotkám výrazně výkonnější a dokáže řídit až několik připojených snímačů.

Posledním představeným zařízením byla integrační jednotka eXpander, která otevírá další možnosti využití, neboť slouží jako ovládací relé do přístupového systému (ovládá EZS, kamery, poplachové sirény, brány, závory aj.).

Cloudové aplikace patří mezi jeden z nejaktuálnějších trendů této doby. Přesunem systému ze serveru do cloudu odpadá náročná konfigurace, instalace serveru, jeho pravidelná údržba a aktualizace systému. Nejen zapojení, ale i rozšíření cloudového řešení je velmi jednoduché a je jedno, zda ho chcete nainstalovat v jedné lokalitě či třeba na několika navzájem nepropojených místech – nová zařízení stačí jen připojit na internet, automaticky se spojí s cloudovým serverem, zaregistrují se a následně už stačí přes jakýkoliv online webový prohlížeč pouze zadat přístupové nebo docházkové parametry.

Konference se konala v konferenčním centru City v Praze se 23. září 2015. Celkem dorazilo přes 200 účastníků převážně z řad odborné veřejnosti.


(29. 9. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2095)