O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé

Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Jak vypnout zprávy webů v prohlížeči

Rozmohl se nám tady takový nešvar - lecjaký zpravodajský web teď v prohlížeči stále dokola otravuje s tím, abyste si zapnuli jeho zprávy do prohlížeče. A vy musíte stále dokola odklikávat, že tohle vážně nechcete. Jak je vypnout?

Pro začátek je dobré vědět, že ty zprávy do prohlížeče, které vám weby vnucují, se nazývají push notifikace. A právě tyhle push notifikace je potřeba webům zakázat. Jak na to?

Tak třeba v prohlížeči Chrome běžte do nastavení (tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře a v menu, kteé se ukáže, zvolte Nastavení. Tady zvolte Nastavení obsahu a v něm Oznámení. Za normálního stavu je tu zaškrtnuto, že se vás má prohlížeč zeptat, zda oznámení chcete, nebo ne. Když tady zatrhnete Zablokováno, budete mít od otravných nabídek zpravodajských webů pokoj.

Dá se očekávat, že tato oznámení, zprávy, push notifikace, prostě tuhle "báječnou" věc, budou postupně podporovat všechny prohlížeče. Ať už používáte práve Chrome, nebo třeba prohlížeč Seznam.cz, Internet Explorer, Microsoft Edge, Opera nebo třeba Mozilla Firefox, nastavení by mělo být vždy podobné.

Ale neradujte se. Určitě se zase brzy objeví nějaká další podobná vychytávka, kterou nám provozovatelé zpravodajských webů budou chtít osladit život. A natlačit nám svoje zprávy - i když většině z nás nepochybně stačí si prostě na jejich web zajít, kdykoli si zprávy chceme číst. Takže když zprávy jejich webů zablokujeme, o nic tím rozhodně nepřijdeme.


(29. 10. 2017 | MichalP)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: MichalP

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3547)