O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Jak naskenovat UV inkoust: Ověřte pravost dokumentů

UV inkoust se poměrně často používá pro v běžném světle neviditelné označení dokumentů a jejich ochranu proti padělání. Problém ale může nastat, pokud takový dokument potřebujete naskenovat. Právě pro tyto účely má sloužit nový skener šeků imageFORMULA CR-190i UV, který umí skenovat i UV inkoust. Nové zařízení má umožnit maloobchodníkům, bankám a finančním institucím identifikovat podvodné dokumenty a zajistit tak větší bezpečnost platebních procesů.

Nový skener obsahuje jak tradiční zdroj světla RGB, tak i zdroj UV záření, takže během jednoho průchodu umožňuje skenovat vedle klasických obrazových předloh i obrázky vytištěné UV inkousty. Například firemní loga a další prvky, které umožňují ověřit pravost zpracovávaného dokumentu a zamezit zpracování padělaných šeků.

„Téměř dvě třetiny organizací mají nějakou zkušenost s platebními podvody a 87 procent z nich uvádí, že se podvod týkal šeků. Tyto firmy proto vyžadují nejmodernější technologie, které jim usnadní ověřování přijatých šeků a jejich bezpečné zpracování. Nový skener Canon imageFORMULA CR-190i UV díky schopnosti snímat obsah vytvořený UV inkousty tyto požadavky splňuje a výrazně zlepšuje ochranu před platebními podvody,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer společnosti Canon CZ.

Skener imageFORMULA CR-190i UV v kostce

Canon CR-190i UV patří podle výrobce mezi nejrychlejší skenery na současném trhu, během jedné minuty dokáže zpracovat až 190 šeků (v UV režimu až 169 šeků za minutu). Je tedy zřejmé, že scannuje v UV režimu jen o poznání pomaleji než v režimu standardním. Uživatelům také nabízí pokročilé nástroje zpracování obrazu a některé novinky v práci s dokumenty.

Vedle uváděného UV modelu bude i nadále k dispozici stávající skener šeků imageFORMULA CR-190i. Oba skenery jsou standardně dodávány s aplikací Scanning Utility a s ovladačem Ranger. Zákazníci mají k dispozici i ovladače pro rozhraní ISIS a TWAIN, které umožňují využívat skenery v mnoha různých skenovacích aplikacích. Dodavatelé ucelených řešení mohou pro vytváření aplikací přizpůsobených individuálním požadavkům zákazníků využívat několik různých vývojových kitů. Právě vhodný software pak může dále pomoci s ověřením skenovaných dokumentů chráněných neviditelným UV inkoustem.


(26. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(291)