O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Jak na mezinárodní patenty či ochranné známky

Série osvětových seminářů agentury Czechinvest a úřadu průmyslového vlastnictví se snaží pomáhat firmám chránit jejich nápady. Regionální semináře poukazují na stále ještě nedostatečnou ochranu práv duševního vlastnictví ze strany českých firem a nabádají podnikatele, aby tomuto tématu věnovali větší pozornost.

„Češi mají mnoho dobrých nápadů, které jim po převedení do praxe nejen přináší zisk, ale zároveň dělají dobré jméno českému průmyslovému know-how po celém světě,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Inovace jsou dnes velmi ceněné a neochráněné nápady jsou snadným cílem konkurence. Proto není dobré, že ochranu svých nápadů ve formě mezinárodních patentů či ochranných známek čeští podnikatelé stále ještě podceňují,“ varuje Piecha.

Semináře agentury CzechInvest „Jak využívat práva duševního vlastnictví pro rozvoj své firmy“ se zaměřují na možnosti ochrany inovativních nápadů v České republice i ve světě. Radí, jak si zažádat o udělení patentu či ochranné známky, a přibližují, jak celý proces probíhá či která práva je obzvlášť nutné si hlídat.

V roce 2013 se nad těmito tématy sešli zástupci malých a středních podniků, vědecko-výzkumní pracovníci, studenti a další oborná, ale i laická veřejnost už několikrát. Páté setkání se uskutečnilo ve středu 20. listopadu 2013 v prostorách Univerzity Pardubice, poslední seminář v tomto roce pak bude 4. prosince hostit Liberec. Na rok 2014 už ale agentura CzechInvest spolu s Úřadem průmyslového vlastnictví plánují další sérii.

V prvním pololetí roku 2014 se více o právech duševního vlastnictví a jejich ochraně dozví zájemci z Plzně, Zlína, Ústí nad Labem a Karlových Varů. Přesné termíny zveřejní agentura CzechInvest na svých webových stránkách czechinvest.org.


(26. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(289)