O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Jak na firemní počítače? Vsaďte na hybridní IT!

Hybridní IT se postupně stává standardním podnikovým modelem, ale neexistuje jednotný scénář k tomu, jak se k němu propracovat. Ukázal to výzkum společnosti Dimension Data na základě odpovědí od 1 500 IT manažerů ze společností napříč různými vertikálami v USA, Evropě, Asie, Tichomoří a Jižní Africe.

Pokud se podíváme na hlavní motivaci pro ochotu přejít na hybridní IT podle jednotlivých zemí, v Hong-Kongu, Spojeném království a USA zmiňují nejčastěji zájem koncových zákazníků, zatímco respondenti ve Francii, Singapuru a Jižní Africe nejčasněji uvádí úsporu nákladů. Malajsijské firmy zase hovořily o problémech s najímáním odborných pracovníků a německé podniky zmiňovaly jako nejčastější motivační faktor omezenou kapacitu datových center.

Průzkum s názvem Faktory úspěchu při správě hybridního IT (Success Factors for Managing Hybrid IT report) k danému tématu uvádí, že řízení a správa hybridního IT prostředí je jedním ze tří hlavních problémů v jeho zavádění (41 % respondentů).

Generální ředitel Dimension Data Group, Jason Goodall, říká: „V situaci, kdy se data a procesy přesouvají napříč řadou cloudových i necloudlových prostředí, je třeba nalézt nový přístup k jejich správě. Správci v oblasti IT jsou pod obrovským tlakem, aby nacházeli nové cesty k efektivnímu řízení a zabezpečení rozdílných IT prostředí. Automatizace je důležitá, protože napomáhá snižování provozních nákladů i nepohodlí způsobeného rostoucí složitostí obchodních procesů a administrátorských úkolů. Už prostě není na místě, ani nákladově efektivní, aby se tyto úkoly prováděly manuálně.“

Migrace dat

Dalším běžně zmiňovaným problémem při zavádění hybridního IT byla migrace dat, kdy 44 % respondentů uvedlo, že považují za potřebné určit, která možnost je nejlepší pro konkrétní pracovní potřeby a pro převedení takového procesu do nových lokalit.

Zatímco 38 % dotazovaných manažerů uvedlo, že k urychlení migrace aplikací užívají automatizaci, 48 % uvedlo, že migrace v jejich společnosti je manuální a vyžaduje velké pracovní nasazení, případně že využívají vnitropodnikové zdroje. Dnešní migrace aplikací a dat zůstává pro většinu organizací příliš složitá a nákladná.

Podle Kelly Morganové, viceprezidentky pro výzkum služeb ze společnosti 451 Research, se řízené služby staly základní součástí dodávky IT služeb v rámci celé škály infrastrukturních a aplikačních produktů. „Poskytovatelé služeb, kteří mohou nabídnout komplexní portfolio řízených IT služeb v rámci všech typů infrastruktury, mají dobrou pozici pro to, aby splnily veškeré požadavky, které si podniky kladou na využívání cloudů,“ uvedla Morganová.

Další důležitá zjištění

Mezi další důležité body v průzkumu Dimension Data Success Factors for Managing Hybrid IT patří následující:

Organizace vítají síťové technologie nové generace, jako je SDN nebo virtualizaci síťových funkcí, a to i přes na obavy týkající se bezpečnosti, plnění zákonných požadavků a problémů s integrací.

Podniky využívají inovativní/nové technologie, jako jsou kontejnery, řešení pro velké objemy dat a softwarově definované sítě (SDN) ve svých produkčních scénářích.

Podniky vynakládají významnou část svých IT rozpočtů na externí dodavatele služeb poskytujících správu nebo profesionální služby – a to za účelem snížení nákladů, uvolnění IT zaměstnanců pro jiné projekty, zlepšení bezpečnosti a pro využití specializovaných technických odborníků u dodavatelů. Výzkum zjistil, že 41 % organizací spolupracuje s mnoha dodavateli a spravuje si je vlastními silami, přičemž dalších 37 % pracuje pouze s jedním dodavatelem nabízejícím širokou škálu produktů a služeb, které i sám vytváří a spravuje.

Dodejme, že hybridní IT je definováno jako užívání několika IT modelů k zabezpečení jednoho objemu práce nebo jedné aplikace, a to jako součást podnikových datových center a jejich cloudových strategií.


(1. 5. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3172)