O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Jak být jako manažer co nejefektivnější

Být manažerem, za jehož prací a týmem mají být vidět výsledky, to je někdy docela tvrdý oříšek. Neustálé vylaďování procesů, budování efektivity a nastavování systémů, to je denní chleba každého výkonného manažera. Ale ani to nemusí stačit. Náplň jeho práce je založena třeba také na tzv. měkkých dovednostech (soft skills). Je toho opravdu hodně – kde si ale takové znalosti můžete osvojit?


Manažerské studium MBA (Master of Business Administration) dnes ve vyspělém světě platí za jakýsi vzdělávací standard pro kvalifikovaného člověka v byznysu. Tato forma studia je založena především na efektivitě a osvojování nabytých znalostí přímo v praxi. To je nepochybně alfou a omegou každého úspěšného byznysu. A znalosti, které tímto způsobem získáte, za to doopravdy stojí.

Je nutné zároveň dodat, že absolventi studia MBA rozhodně nemusí mít pouze manažerské ambice. Know-how, které během studijního roku získají, jim dobře poslouží téměř v každém odvětví současného byznysu. Navíc je titul uznáván po celém světě.

Kde studovat

Na tuto formu studia se zaměřuje například Cambridge Business School, kterou najdete v Praze. Zdejší přednášky vedou odborníci na jednotlivé oblasti managementu a obchodu. A jak už jsme naznačili v úvodu – důraz je kladen právě na zmíněné praktické použití získaných informací.


Další zásadní hodnotou studia je flexibilita. Studijní program je rozložen pouze na dobu 15 měsíců a studenti se během této doby sejdou fyzicky pouze čtyřikrát. Zbytek výuky probíhá na bázi samostudia – samozřejmě dostanete přístup ke všem potřebným materiálům v rámci školního interaktivního portálu. Některé obory je možné studovat dokonce i kompletně online.

Studijní programy ušité manažerům na míru

Na Cambridge Business School si aktuálně můžete vybrat z více než 10 osvědčených studijních programů. Pro manažery je zásadní samozřejmě ten s názvem Management a leadership, v němž se studenti dopodrobna seznámí se všemi důležitými oblastmi současného managementu a získají rovněž znalosti z marketingové komunikace či obchodního práva.

Velmi oblíbený je také program Marketing a Public Relations, který je zase zaměřen na marketingové aktivity a PR strategie. Právě dobré komunikační dovednosti jsou základním kamenem každého úspěšného byznysu a s jejich znalostí se ve světě rozhodně neztratíte.

Zaujala vás nabídka MBA na Cambridge Business School? Přihlaste se ještě dnes – podání přihlášky je zdarma a zájemci o studium neskládají ani žádné přijímací zkoušky. Další studijní cyklus již brzy začíná.

(Partnerský příspěvek)


(5. 10. 2021 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6149)