O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

I české firmy registrované k DPH na Slovensku musí komunikovat elektronicky

Finanční ředitelství Slovenské republiky vydalo upozornění českým daňovým subjektům, které jsou registrovány k DPH na Slovensku: Daňové subjekty, které mají povinnost platit DPH na Slovensku, se musí zaregistrovat k elektronické komunikaci se slovenskou finanční správou. Od 1. 1. 2014 totiž tito poplatníci již nemohou se slovenskou finanční správou komunikovat jinak než elektronicky.

Finanční ředitelství ČR uvádí, že podle sdělení slovenského úřadu by tuto registrační povinnost mělo splnit cca 3 000 plátců DPH ze zahraničí. Dosud tak však prý neučinili.

Na stránkách Finančné správy SR se uvádí mimo jiné, že podle § 14 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z. o správě daní a o změně a doplnění některých zákonů ve znění pozdějších předpisů má povinnost doručovat podání elektronickými prostředky:

  1. daňový subjekt, který je plátcem daně z přidané hodnoty,
  2. daňový poradce za daňový subjekt, který zastupuje při správě daní,
  3. advokát za daňový subjekt, který zastupuje při správě daní,
  4. zástupce neuvedený v bodech 2. a 3. za daňový subjekt, který je plátcem daně z přidané hodnoty, který zastupuje při správě daní.

Dále se tu uvádí: "Podľa ustanovenia § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z., ak daňový subjekt chce doručovať správcovi dane písomnosti elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, oznámi správcovi dane údaje potrebné na doručovanie na tlačive podľa vzoru uverejneného na webovom sídle finančnej správy a uzavrie so správcom dane písomnú dohodu o elektronickom doručovaní."

Finanční ředitelství ČR radí, že všechny potřebné informace o registraci jsou k dispozici na adrese www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby.


(25. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(635)