O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Hypoindex: Sazby úroků hypoték lehce vzrostly, nejde asi o zásadní obrat

Lehký růst lze zaznamenat u úrokových sazeb hypoték v ČR. Průměrná úroková sazba vzrostla v posledním měsíci na 3,06 procenta, počty i objemy hypoték velmi mírně klesají. Vyplývá to z Hypoindexu společnosti Fincentrum. Pokud chcete znát přesná čísla, pak v říjnu navštívilo banky kvůli hypotéce o 42 klientů méně než v předchozím měsíci, tedy 8 688. Objemy kopírují křivku počtů a klesly o 128 milionů korun. Celkové objemy v říjnu činily 14,093 miliard korun.

Nejde však zřejmě o nějakou zásadní změnu trendu. „Mírný nárůst průměrných sazeb říjnového Fincentrum Hypoindexu byl důsledkem končících akcí největších bank. Spíše by se to však dalo nazvat jako nádech k dalším akčním nabídkám, protože v závěru roku se banky pravidelně předhání v dalších slevách, aby splnily či překonaly obchodní plány,“ vysvětluje Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

I když úrokové sazby mírně rostou, stále jsou ještě velice nízko. Například na začátku letošního roku se sazby pohybovaly kolem 3,2 procenta. Po uplynutí fixace, ať už tříleté nebo pětileté, se podle odborníků z Fincentra nebude pravděpodobně refinancovat za podobnou sazbu. Pro srovnání uvádějí, že v říjnu roku 2008 hodnota ukazatele Hypoindex činila 5,7 procenta. Před třemi lety byla fixace o něco nižší, tedy 4,42 procenta.

Úrokové sazby hypoték jsou tedy stále příznivé pro všechny, kdo zvažují nákup nemovitosti a nevystačí pouze s vlastními prostředky. Jak už bylo zmíněno výše, ještě výhodnější pak mohou být v případě dalších akčních nabídek.


(21. 11. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(273)