O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Horké tipy: Pozoruhodná řešení pro váš byznys pro rok 2019

Každý známe ten skvělý pocit, když najdeme nějaký produkt či kompletní řešení, které nám usnadní podnikání. Činnosti, které dříve trvaly hodiny, jsou díky němu najednou hotovy během několika minut, některé druhy práce, které nám dříve otravovaly život, jsou najednou rychlé a příjemné, a někdy je dokonce najednou možné i to, co se se stávajícími prostředky zdálo nemožným. A právě takové produkty a taková řešení nás v našem projektu nazvaném Pozoruhodné řešení zajímají.


Na přelomu října a listopadu jsme požádali výrobce i dodavatele, aby nám zaslali své tipy na zajímavé nabídky služeb, produktů a řešení pro firmy i podnikatele, takové, které jsou jedinečné, nebo se významným způsobem odlišují od konkurenčních řešení. A pak jsme se podrobně podívali, co doporučovaná řešení svým uživatelům nabízejí - a za jakých podmínek. Výsledek naší práce máte před sebou: Ze zaslaných přihlášek jsme vybrali ta řešení, která podle našeho názoru nabízejí opravdu zajímavé funkční vlastnosti, nezanedbatelné přínosy oproti alternativním řešením, případně zajímavý poměr cena/výkon.

Věříme, že si v tomto našem přehledu pozoruhodných řešení pro rok 2019 najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci. Pro přehlednost jsme je tentokrát rozdělili do dvou kategorií: Speciální informační systémy a Pokročilé hardwarové technologie. Těšíme se, že v průběhu roku 2019 vytipujeme ještě i další řešení a usnadníme vám tak vaše podnikání. A zde tedy už jsou vybraná řešení:

 

Speciální informační systémy

 

EspoCRM


EspoCRM je open source webová aplikace, která umožňuje snadno pracovat s daty o vztazích s klienty. Jako každé správné CRM řešení i EspoCRM disponuje adresářem klientů, možností pracovat s příležitostmi, kontakty (osobní schůzky, volání, emaily), dokumenty nebo workflow, provádět analýzy aktuální situace vztahů s klienty a mnoho dalšího. To vše je navíc dostupné v jednoduchém a intuitivním prostředí.

Význačné vlastnosti řešení: propracovaná webová aplikace s responzivním designem, licence GPL v3 - zdarma a open source, testováno s řadou poskytovatelů webhostingu, pravidelné updaty, otevřená architektura pro integraci produktů třetích stran přes API, podpora českého jazyka.

Cena řešení: zdarma

Výrobce: EspoCRM

Podrobnější informace: zde na webu

 

ClouEDI JIT


ClouEDI JIT nabízí jednoduché řešení pro zobrazení a zpracování EDI odvolávek, které dodavatel dostává od svých zákazníků. Na jednom místě zpracuje EDI odvolávky a objednávky, které si dodavatel stáhne do ERP ve formátu, který jeho systém umí zpracovat. Obratem získá podklady pro nákup, plánování a výrobu. Odpadá tak složité zpracování odvolávek například v Excelu a přepisování dat, při kterém mohou vznikat chyby. ClouEDI JIT řeší i plnění požadavků při expedici, jako jsou zákaznické štítky, dokumenty a tvorba ASN. ClouEDI JIT dokáže podle výrobce mimo jiné zpracovat složité formáty zpráv, v jednoduché formě je vizualizovat, počítat kumulativní čísla. Dodavatel tak má přehledné, správné a včasné informace.

Význačné vlastnosti řešení: ClouEDI JIT umožňuje jednoduše zobrazit dodavateli výhled (forecast), díky němuž získá přehled o tom, co má kdy a v jakém množství dodat. Informace jde přímo do ERP systému, který poskytne přesné podklady pro plánování výroby, nákupu a logistiky nebo může být zpracovaná přímo na webu. ClouEDI JIT umožňuje dodavateli tisknout zákaznické etikety a přepravní dokumenty podle specifikace zákazníka. V případě integrace s ERP současně probíhá zkontrolování dodávky, vygenerování příslušného ASN a jeho validace.

Cena řešení: neuvedena

Přihlašovatel: AIMTEC a.s.

Podrobnější informace: zde na webu

 

Energetický portál Ema+


Energetický portál Ema+ umožňuje rychlou a efektivní správu dat o spotřebě a nákladech na všechny druhy energií a jejich online prezentaci, a to ve formě jednoduchého a přehledného webového prostředí. Umožňuje řízení jak na úrovni jednotlivých odběrných míst, tak i požadovaných celků (útvarů, budov, organizací apod.). Portál data nejen sbírá a eviduje přehledně na jednom místě, ale také analyzuje a vyhodnocuje. Prezentuje rozbor ukazatelů spotřeby, výpočty ukazatelů energetické náročnosti, srovnání dle období i jednotlivých odběrných míst, predikci nákladů a spotřeby pro libovolný časový úsek a automatické propočty optimalizací.

Součástí řešení je mobilní aplikace Ema+, která slouží k zápisu měření dat v terénu, zjištění základních informací o odběru, možnosti zápisu incidentů a poznámek k odběrům. Aplikace zprostředkovává komunikaci mezi uživatelem a Energetickým portálem. Díky aplikaci není nutné manuální zadávání dat a zrychlují se a zefektivňují (automatizují) jednotlivé procesy vyhodnocování.

Význačné vlastnosti řešení: možnost řízení jak na úrovni jednotlivých odběrných míst, tak i požadovaných celků, intuitivní rozhraní s možností detailního nastavení portálu, detailní přehled o nákladech a spotřebách odběrných míst, automatický sběr dat, dálkové odečty energií, on-line sledování spotřeby, identifikaci problematických odběrů, vyhodnocovat nákladovost a návratnost investic na reálných datech, evidence smluv a faktur přehledně na jednom místě, možnost pracovat s automatickou predikcí spotřeb v budoucích obdobích, transparentní hospodaření s energiemi v souladu s požadavky ČSN EN ISO 50001.

Cena řešení: bližší informace na tescow@tescosw.cz

Přihlašovatel: TESCO SW a.s.

Podrobnější informace: zde na webu

 

Pokročilé hardwarové technologie

 

3D tiskárna XYZprinting Da Vinci nano


3D tiskárna Da Vinci nano od XYZprinting je velmi kompaktní a velmi levná 3D tiskárna, která se vejde opravdu kamkoli. K dispozici je pro ni snadno použitelná aplikace, samozřejmostí jsou předpřipravené návrhy objektů ke stažení, na kterých poté lze stavět i návrhy vlastní. Vzhledem k ceně jde pochopitelně o entry level řešení, ale vzhledem k faktu, že 3D tisk je jedním z horkých trendů dneška, může se tato 3D tiskárna stát dobrým pokusným zařízením k ověření, zda má ve vašem podnikání smysl se touto skupinou technologií vůbec zabývat.

Význačné vlastnosti řešení: kompaktní 3D tiskárna, snadné používání, velmi nízká cena

Cena řešení: od 4 000 Kč bez DPH

Výrobce: XYZprinting

Podrobnější informace: zde na webu

 

Intel Optane Memory


Paměť Intel Optane s technologií 3D XPoint je určena pro výrazné zrychlení počítačů s klasickými pevnými disky, a to jak pro profesionální užití, tak i pro koncové uživatele. V roce 2018 se dočkala nového driveru RST 16 (Rapid Storage Technology), který dále rozšiřuje její možnosti. Intel Optane Memory funguje tak, že při prvním načtení dat z pevného disku jsou tato v paměti nacachována a poté je lze přečíst daleko rychleji než z pevného disku. I počítač s klasickým pevným diskem tak v řadě aplikací nabízí rychlost počítače s SSD, ale za cenově příznivějších podmínek. Využití přitom Intel Optane Memory nachází jak v PC koncových uživatelů, tak v serverech.

Význačné vlastnosti řešení: Za příznivou cenu významně urychluje server nebo uživatelské PC s klasickým pevným diskem.

Cena řešení: dle kapacity a provedení od 750 Kč bez DPH

Výrobce: Intel

Podrobnější informace: zde na webu

 

VR Oculus Go


VR Oculus Go jsou brýle pro virtuální realitu, které jsou relativně levné a lehké, ale přitom velmi dobře použitelné i pro profesionální využití, například při návrhu a testování vybavení interiérů, v realitním byznysu, v cestovních kancelářích a podobně. Brýle nevyžadují připojení externího počítače a práci s nimi zvládne doslova kdokoli.

Význačné vlastnosti řešení: LCD s celkovým rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů, obnovovací frekcence až 72 Hz, hmotnost 485 gramů, propracované uživatelské rozhraní mj. s možností získávat data z multimediálního serveru, integrovaný zdroj zvuku, dostatečný výkon i pro pokročilejší aplikace, výdrž na jedno nabití až 3 hodiny, ergonomie, velmi příznivá cena umožňující široké nasazení.

Cena řešení: od 5 700 Kč bez DPH

Výrobce: Facebook Technologies

Podrobnější informace: zde na webu


(3. 12. 2018 | redakce2)


Tento článek je součástí speciálu:

Byznys a ekonomika 2019: Růst zpomalí, počítejme s větší nejistotou

Ekonomové i nejrůznější analytici se vzácně shodnou v odhadu, že v roce 2019 růst ekonomiky České republiky, ale i celé...


Facebook Twitter
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(4407)