O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Horké novinky z IT: Windows Phone 8.1 i update stolních Windows 8.1

Windows Phone 8.1 i update klasických Windows 8.1 pro PC představila na své konferenci Build 2014 společnost Microsoft. Novinky potěší jak vývojáře, kteří nyní mohou vyvíjet společné aplikace pro všechny nové systémy Windows Microsoftu, tak uživatele, kteří zde najdou funkcionalitu, po které dlouho volali.  

Klíčové novinky

Microsoft uvedl Windows Phone 8.1, který přináší celou řadu funkčních vylepšení - mimo jiné propracovanou osobní asistentku Cortana. Současně bylo oznámeno, že se rozšiřuje počet hardwarových partnerů a zařízení. Windows Phone 8.1 se začne distribuovat uživatelům Windows Phone 8 zařízení v průběhu následujících měsíců. Od tohoto měsíce bude Windows Phone 8.1 rovněž předinstalovaný na nových zařízeních.

Microsoft současně oznámil Windows 8.1 Update, aktualizaci, která přinese řadu vylepšení, která pomohou hlavně uživatelům, kteří preferovali ovládání tak, jak bylo ve starších systémech Windows - prostřednictvím myši. Současní uživatelé systému Windows 8 a Windows 8.1 obdrží Windows 8.1 Update zdarma prostřednictvím služby Windows Update, a to po 8. dubnu.

Představeny byly také Universal Windows Apps - systém aplikací, které podle zástupců Microsoftu běží jak na mobilech, tak na tabletech, PC s Windows a Xboxu. Vývojáři tak zřejmě nebudou konečně muset investovat do vývoje pro každou z platforem zvlášť a uživatelé budou mít své aplikace k dispozici kdekoli.


(3. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(933)