O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Hlavní trendy pro rok 2017: Virtuální realita i autonomní auta

I v příštím roce se hlavní změny v byznysu budou odehrávat díky technologiím. Umělá inteligence a virtuální realita budou důležitými tématy – a to jak ve společnosti, tak v práci. Až 35 % pokročilých uživatelů internetu chce digitální poradce při práci, jeden ze čtyř by rád pracoval s umělou inteligenci jako svým manažerem. Je ovšem třeba se připravit i na snáze představitelné trendy.

Zde je deset největších trendů pro rok 2017 a na další období tak, jak je předpovídají odborníci společnosti Ericsson

1. Umělá inteligence (AI) bude všude: 35 % z pokročilých uživatelů internetu chce při práci poradce umělé inteligence, a jeden ze čtyř dotazovaných si umí představit umělou inteligenci jako svého manažera. Ve stejné době, téměř polovina dotazovaných se obává, že brzy přijde kvůli robotům s umělou inteligencí mnoho lidí o práci.

2. Rychlost nástupu Internetu věcí (IoT): Spotřebitelé stále více využívají automatizované aplikace, které podporují přijetí Internetu věcí (IoT). Dva z pěti věří, že se smartphony budou za ně.

3. Chodci upřednostňují autonomní automobily: Řidiči automobilů nemusejí v budoucnu vůbec existovat. Jeden ze čtyř chodců by se cítil bezpečněji při přecházení ulice, kdyby všechna vozidla byla autonomní a 65 % ze všech dotazovaných by autonomní auta ráda vlastnila.

4. Sloučená realita: Téměř čtyři z pěti uživatelů virtuální reality věří, že už za pouhé tři roky bude virtuální realita nerozeznatelná od skutečnosti. Polovina respondentů se již zajímá o rukavice nebo obuv, které umožnují komunikovat s virtuálními objekty.

5. Tělesný nesoulad: Pokud se autonomní automobily stanou realitou, nevolnost spojená s používáním automobilů se zvýší. Tři z deseti lidí předpokládají možnost potřeby pilulky zabraňující nevolnosti v autě. Jeden ze tří dotazovaných chce používat pilulky v rámci virtuální a rozšířené reality.

6. Paradox Inteligentních bezpečnostních zařízení: Více než polovina dotazovaných lidí již používá nouzové poplachy, sledování nebo různá upozornění na svých chytrých telefonech. Z těch, kteří tvrdí, že se díky svému smartphonu cítí bezpečněji, tak tři z pěti si dovolují jít do většího rizika, protože spoléhají na svůj chytrý telefon.

7. Sociální sila: V dnešní době si lidé ochotně používají sociální sítě jako zdroj informací. Jeden ze tří říká, že sociální sítě jsou hlavním zdrojem zpráv a novinek. Více než jeden ze čtyř označuje názory svých kontaktů a přátel jako hodnotnější než stanoviska politiků.

8. Rozšířená osobní realita: Více než polovina lidí by chtěla využít brýle s rozšířenou realitou k osvětlení tmavého prostředí a ke zdůraznění nebezpečí. Více než jeden ze tří by také rád upravil rušivé prvky kolem nich.

9. Rozdělení soukromí: Dva z pěti pokročilých uživatelů internetu chtějí používat pouze šifrované služby, nicméně lidé jsou ve svých názorech rozděleni. Téměř polovina by chtěla mít jen přiměřeně kvalitní soukromí napříč všemi službami, a více než jeden ze tří věří, že soukromí již neexistuje.

10. Big Tech pro všechny: Více než dva z pěti pokročilých uživatelů internetu chtějí získat všechny své výrobky od pěti největších IT společností. Tři ze čtyř věří, že k tomuto dojde již do pěti let.

Michael Björn, vedoucí výzkumu v Ericsson ConsumerLab, o vzestupu virtuální reality říká: "Myslím si, že spíše než o reálném čase bychom měli mluvit o skutečném čase. Ve skutečnosti to, co nazýváme realitou, se stává stále více osobní a subjektivní. Spotřebitelé se obklopují nejen podobně smýšlejícími lidmi na sociálních sítích, ale také se začínají přizpůsobovat vzhledem k tomu, jak vnímají svět s technologií rozšířené a virtuální reality.“

"Spotřebitelé také chtějí do budoucna zůstat plně mobilní, z čehož vyplývá poptávka po okamžitém a rychlém připojení, které je nastaveno a připraveno k rychlému růstu. V tomto smyslu skutečný čas můžeme chápat jako čas pro sítě 5G."


(21. 12. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2932)