O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

FreedomPop: Mobilní služby zdarma - doživotně

Telekomunikační společnost FreedomPop se rozhodla zbořit zaběhnutá schémata: Od října 2013 nabízí mobilní tarif s 200 minutami do libovolné sítě, 500 SMS a 500 MB dat za nulový měsíční poplatek. Za firmou, která začala s byznysem loni v říjnu, stojí zakladatel Skype Niklas Zennström, Mangrove Capital a DCM. Své služby operátor nabízí na území USA.

Společnost FreedomPop tvrdí, že jejím posláním je poskytovat bezplatný internet a rychlé mobilní služby všem Američanům. Už loni začala v USA nabízet bezplatné 4G připojení, nyní tedy přichází i s plnohodnotnými bezplatnými mobilními službami.

Podmínkou využívání výše uvedeného tarifu je zakoupení mobilního telefonu HTC Evo Design 4G za akční cenu 99 dolarů (běžná cena má činit 149 dolarů), brzy mají přibýt další modely. Pak už si jen vyberete tarif - jedním z nich je onen výše zmíněný nulový s 200 minutami do libovolné sítě, 500 SMS a 500 MB dat. Služby nad rámec této nabídky se připlácejí, ale právě nyní si lze zvolit i jeden měsíc používání neomezených služeb zdarma.

Komu uvedený objem služeb nestačí, může si pořídit neomezený tarif za 10,99 dolarů (neomezené je volání), a to bez jakýchkoli závazků, případně si připlatit 20 dolarů za 2 GB dat navíc. Model nového operátora je tedy freemium - základní služba - v tomto případě poměrně velkorysá - je zdarma, další služby za příplatek.

V případě FreedomPop jde ale nepochybně rovněž o výbornou reklamní kampaň - informací o mobilních službách zdarma jsou americká média plná. O nabídce se bude bezpochyby také hodně mluvit a firmě to ušetří náklady na marketing.

Koneckonců: Jak jinak než revoluční nabídkou lze proniknout mezi stávající operátory?

Jak bude celý projekt nakonec úspěšný finančně, se jistě ukáže během následujících měsíců.


(3. 10. 2013 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(93)