O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Flexibilní práce: Lákadlo pro zaměstnance

V oblasti pracovních nabídek prý nové zaměstnance stále častěji láká flexibilní práce. 81 % respondentů průzkumu uvádí, že pokud by se měli rozhodnout mezi dvěma podobnými pracovními místy, zvolili by raději zaměstnání, které nabízí možnost flexibilní práce. Podle průzkumu společnosti Regus, která je globálním poskytovatelem flexibilních pracovišť, také celých 71 % respondentů potvrdilo, že flexibilní práce přispívá k udržení zaměstnanců.

Je známo, že nábor zaměstnanců je nákladný proces, který by řada společností po celém světě ráda zredukovala. Podle odhadu asociace CIPD představují průměrné náklady na zaměstnance opouštějícího stávající zaměstnání 4 625 liber. V případě odchodu manažerů a odborných pracovníků pak průměrné náklady vzrostou až na celých 5 000 liber.

Pro více než třetinu podniků je pochopitelnou prioritou udržet si své zaměstnance. Jaké priority by si tedy měly podniky stanovit, aby snížily náklady na nábor nových zaměstnanců, přilákaly ty nejlepší pracovníky na trhu a posléze si je udržely? Dle mínění respondentů posledního průzkumu společnosti Regus představuje flexibilní práce možné řešení pro splnění všech tří cílů.

Flexibilní práce v číslech

Z výsledků průzkumu zahrnujícího názory více než 20 000 vedoucích pracovníků a majitelů firem z více než 95 zemí bylo zjištěno, že v České republice 67 % respondentů považuje flexibilní práci za benefit, který je lákadlem pro největší talenty. Lze ji prý tedy využít k zamezení fluktuace zaměstnanců a následných nákladů na personální agentury.

Dále bylo zjištěno:

• 70 % respondentů uvádí, že možnost flexibilní práce přináší vyšší míru loajality zaměstnanců,

• 54 % pracovníků by ve skutečnosti odmítlo pracovní místo, které by neumožňovalo flexibilní práci,

• 59 % respondentů uvádí, že by na posledním pracovním místě zůstali déle, kdyby měli možnost flexibilní práce.

„Nábor a udržení nejlepších talentů je již po mnoho let prioritou úspěšných podniků,“ říká Ruud Doggen, výkonný ředitel společnosti Regus pro region CEE. „Ne všechny firmy si však mohou dovolit nabídnout atraktivní bonusy či lákavý plat a zároveň si zachovat konkurenceschopnost. Je pro ně nezbytné zamezit fluktuaci a vyhnout se tím následným nákladům na personální agentury a potížím se zahajováním náborového procesu.“

„Flexibilní práce, vyznačující se nižšími náklady oproti klasické práci v kanceláři, nabízí stávajícím i potenciálním zaměstnancům atraktivní výhody v podobě nižší míry stresu a lepší rovnováhy mezi prací a osobním životem. Přináší efektivní řešení, jak přilákat nejlepší pracovníky a udržet si je. Vezmeme-li v úvahu, že mnoho respondentů se při volbě nového pracovního místa již rozhodovalo na základě flexibility, je až pozoruhodné, jak rychle se benefit v podobě flexibilní práce rozšířil,“ dodává Doggen.


(17. 1. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(589)