O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Flexibilita při práci nabízí velké výhody

Lidé, kteří si mohou vybrat místo výkonu práce, mají zároveň více společenských aktivit (76 % z oslovených). Uvádějí, že díky občasné možnosti pracovat v blízkosti domova mohou být častěji s rodinou a přáteli. Tito pracovníci mají větší tendenci nakupovat u lokálních prodejců a více tak přispět k ekonomickému rozvoji daného regionu (47 %). Odhaluje to nejnovější výzkum provedený společností Regus.

Společnost Regus do výzkumu zapojila více než 160 respondentů v České republice a zjistila, že flexibilní pracovní podmínky, které se hlavně týkají možnosti pracovat blíže k domovu, pomáhají vytvořit pocit sounáležitosti v mnoha ohledech: podporují místní podniky, ale také umožňují častější setkávání s rodinou a přáteli. Flexibilní pracovní podmínky se staly natolik důležitými, že až 77 % pracovníků říká, že by tato možnost měla dnes být součástí každé pracovní nabídky.

Další důležitá zjištění:

• Práce vykonávaná v blízkosti domova podle výsledků průzkumu také vede k celkově lepšímu zdravotnímu stavu pracovníků; více než polovina respondentů udává, že zkrácení nutného dojíždění znamená, že mohou déle spát (55 %).

• Téměř polovina rovněž potvrzuje, že kratší dojíždění přispívá ke zdravějšímu stravování (44 %).

• Občasná změna pracoviště také přináší možnost odpočinout si od nepříjemných kolegů. 60 % pracovníků tvrdí, že díky tomu nemusejí ztrácet energii vyrovnáváním se s nepříjemnými osobními návyky kolegů.

Karel Pelán, Country Manager společnosti Regus pro Českou republiku a Slovensko, k výzkumu dodává: „Flexibilní pracovní podmínky jsou dnes považovány za klíčové k udržení zaměstnanců a stávají se součástí motivačních balíčků, nicméně výsledky jasně potvrzují, že hrají zásadní roli v rozhodnutí, zda danou pracovní pozici přijmout, nebo nikoliv.

“Zatímco pozitiva, která tyto podmínky přinášejí v oblasti zdraví a pracovní morálky, jsou zřejmá a velmi vítaná, studie rovněž ukazuje, že z možnosti práce v blízkosti domova mohou těžit i místní drobní podnikatelé a živnostníci. Malé podniky, jako jsou kavárny a obchody, podporují budování komunity v dané lokalitě, a pokud jsou jejich služby využívány pouze o víkendech, mohou brzy skončit. Díky tomu, že dnes už není nutné dennodenní dojíždění za prací, získávají jistotu stálého přísunu zákazníků po celý týden,” dodává Pelán.


(17. 2. 2017 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(3035)