O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Firmy z daňových rájů? Manažeři na ně koukají skrz prsty...

Většina vrcholových manažerů významných českých firem považuje společnosti z daňových rájů jako více spjaté s trestnou činností a organizovaným zločinem. To je jeden z hlavních závěrů vyplývajících z ankety mezi stovkou generálních a finančních ředitelů, kterou provedla poradenská společnost Bisnode na konferenci CFO VISION pořádanou vzdělávací agenturou Controller Institut.

Průzkum poradenské společnosti Bisnode odhalil, jak vrcholoví manažeři úspěšných českých firem vnímají daňové ráje. V rámci obchodního styku oslovení manažeři vnímají zvýšená rizika, zásadně vyšší při obchodování se společnostmi, které mají matku na off-shore adrese.

Téměř tři čtvrtiny respondentů uvedlo, že nikdy nezvažovali, že by mateřskou společnost přesunuli do daňového ráje. Nicméně pokud by se k takovému kroku rozhodli, největší motivací by byla daňová úspora (43,9 %), stabilní legislativa a lepší vymahatelnost práva (19,5 %), anonymita vlastnictví (9,8 %) resp. kombinace uvedených výhod (26,8 %). Respondenti by v daňovém ráji nejčastěji očekávali úsporu na dani ze zisku v intervalu 20 % – 40 % (41,9 %) a téměř třetina více než 40 %.

Více než polovina dotázaných ředitelů si podle výše uvedeného zdroje obchodní partnery z pohledu majetkových vazeb a případného napojení na daňové ráje prověřuje. 68 % respondentů považuje firmy v daňovém ráji jako více spjaté s trestnou činností nebo organizovaným zločinem. Současně téměř tři čtvrtiny oslovených vrcholových manažerů by podpořilo boj EU a USA v boji proti daňovým rájům, nicméně téměř polovina z nich se domnívá, že žádné konkrétní výsledky nepřinese.


(17. 4. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(999)