O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Firmy s virtuálními sídly mohou mít problémy

Desetitisíce českých společností se mohou v důsledku nové metodiky vydané Generálním finančním ředitelstvím dostat do vážných problémů. K nově popsaným případům, které jsou ze strany finančních úřadů považovány za závažné porušení povinností plátcem DPH, nyní patří také nepravdivý nebo jinak nereálný registrační údaj týkající se skutečného sídla. Upozorňuje na to společnost Regus, jejíž zástupci ale tvrdí, že ne všechny virtuální kanceláře jsou problémem. A dodává podrobnější vysvětlení.

Regus upozorňuje, že na základě údaje o sídle společnosti může finanční úřad rozhodnout o nespolehlivosti plátce se všemi nepříznivými důsledky, mezi které patří zveřejnění statusu nespolehlivého plátce v rámci internetového registru plátců a následná ztráta reputace u obchodních partnerů v důsledku rizika jejich ručení za daň neodvedenou nespolehlivým plátcem.

„V praxi jsou touto úpravou ohroženy společnosti s virtuálními sídly – tedy firmy, jejichž sídlo se liší od místa, kde jsou přijímána zásadní rozhodnutí či se schází vedení k zajištění reálného výkonu ekonomické činnosti,” řekla Romana Husáková ze společnosti Tax Solutions & Consulting. “V České republice je celá řada subjektů, které si zřídily virtuální sídla ve velkých městech, aby se například vyhnuly kontrolám finančních úřadů, či z jiných důvodů,“ dodává.

Řešením této situace může být podle zástupců společnosti Regus zřízení virtuální kanceláře v jejích business centrech. "Regus nabízí kancelářské a zasedací prostory s nulovými vstupními náklady, dostupnou kvalitou a firemním sídlem na prestižních adresách v Praze, Brně a Ostravě. Naši zákazníci nemusejí mít z nové legislativní úpravy žádné obavy, protože služby Virtuální kancelář Plus splňují veškeré podmínky Generálního finančního ředitelství,“ tvrdí Karel Pelan, ředitel společnosti Regus pro Českou republiku

Klient společnosti Regus může podle jejích zástupců splnění podmínek GFŘ doložit jednou z následujících možností:

  • Smlouvou o virtuální kanceláři na adrese některého z business center Regus a existence fyzické kanceláře
  • Smlouvou o virtuální kanceláři některého z business center Regus a využívání fyzické kanceláře5 dnů v měsíci.
  • Zápisy z jednání vedení scházející se v zasedacích místnostech Regus (zápis z valné hromady, schůze jednatelů apod.)

 


(16. 1. 2015 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1627)