O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Finanční vzdělávání: Pro každého a zdarma

Ministerstvo financí spustilo nový internetový portál o finančním vzdělávání nazvaný Proč se finančně vzdělávat? Pokračuje tak v podpoře finančního vzdělávání a snaze o zvyšování finanční gramotnosti veřejnosti. Portál obsahuje řadu informací užitečných jak pro nezkušené uživatele, tak pro ty, kteří jsou v oblasti financí již zběhlejší.

„Je v zájmu státu, aby občané rozuměli finančním otázkám a aby chápali systém veřejných i soukromých financí. Právě proto Ministerstvo financí připravilo tento internetový portál,“ prohlásil ke spuštění stránky ministr financí Andrej Babiš. Rozcestník poskytuje základní informace o fungování finančního trhu a rizicích ve světě financí, tvorbě a vedení rodinného rozpočtu a pomůže i při řešení problémů s finančními institucemi či v případě předlužení.

„Na novém webovém portálu lze najít praktické rady pro řešení různých finančních problémů, odkazy na občanské a dluhové poradny, které lidem kvalifikovaně a zdarma pomohou,“ uvedl Martin Pros, náměstek ministra financí. Portál také monitoruje aktivity v oblasti finančního vzdělávání jak v České republice, tak v zahraničí, a slouží i ke sdílení informací členů Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání.

Co na novém portále najdete

Nový portál obsahuje řadu informací z různých oblastí finančního života. Řada uživatelů nepochybně ocení poměrně rozsáhlý slovník, který pokrývá termíny od 3D secure (Protokol definující pravidla pro bezpečné platby na internetu z pohledu všech tří účastníků transakce - držitele, obchodníka a platebního systému. Je podporovaný všemi kartovými asociacemi.) přes RPSN (vyjadřuje celkové náklady, které je klient povinen zaplatit věřiteli za poskytnutý úvěr za období jednoho roku (do nákladů musí být zahrnuty jak úroky, tak poplatky a jiné související náklady, které klient musí bance zaplatit navíc, tedy kromě splátky samotné jistiny, která do do RPSN započítána není)...) až po Životní pojištění (Je pojištění pro případ smrti, dožití určitého věku nebo dne stanoveného v pojistné smlouvě jako konec pojištění, anebo pro případ jiné pojistné události.)

Portál se věnuje rodinnému rozpočtu, investování, ochraně spotřebitele, úvěrům, důchodům a řadě dalších témat. Někdy nabízí ke stažení i doplňkové soubory, například tabulku pro Excel, v níž si lze sestavit rodinný rozpočet.

Portál provozuje Ministerstvo financí na adrese www.psfv.cz.


(5. 6. 2014 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

No, tak přesně něco takového bych teď potřeboval. Co se týče financí, tak mám ve svém vzdělání pořád velké mezery. Já teď hodně začal uvažovat nad tím, že bych zkusil třeba nějaký online kurz. Právě t...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(1186)