O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Podnikání a koronavirus: omezení, náhrady...
Plánovací kalendář 2021
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Praktické informace pro firmy

Equa bank má rozsáhlý výpadek služeb, klienti se potýkají s problémy

Výpadek služeb má od časných ranních hodin Equa bank. Z informací klientů plyne, že zřejmě nedochází k realizaci zadaných plateb. Webové stránky banky jsou zprvu na informace skoupé, poté se objevuje neurčitá zpráva o zobrazení neaktuálních zůstatků, nakonec webové stránky Equa bank kolabují.

Problémy postihly i web Equa bank.
Problémy postihly i web Equa bank.
Klienti, kteří se dovolají na klientské centrum, se dozvědí pouze to, že v bance došlo ke zpomalení převodů. Situace by se údajně měla zlepšit během dne, ale spíše až odpoledne. Klienti jsou tak v první prázdninový den ponecháni bez funkčních služeb. Webové stránky Equa bank, dokud byly v provozu, s omluvou za případné problémy informovaly o tom, že zobrazené zůstatky na účtech nemusejí být aktuální.

"... dovolujeme si vás upozornit, že dnes 1.7. 2016 se mohou z důvodu prodlevy ve zpracování plateb zobrazovat neaktuální zůstatky na účtech. Za případné komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení," uvádělo se doslova na stránkách banky v sekci pro přihlášení do internetového bankovnictví.

Jak už jsme zmínili výše, Před desátou hodinou ráno pak spadly i webové stránky banky a objevila se na nich pouze stručná informace: "Omlouváme se Vám, Stranky jsou v tuto chvíli nedostupné. Budou Vám opět k dispozici v nejbližší možné době. Děkujeme za pochopení Vaše Equa bank".

Update: Před polednem byly pak webové stránky opět funkční. Informace o zobrazení neaktuálních zůstatků na nich byla uvedena stále.

Problémy v Equa bank a podrobnější informace

Prostřednictvím své stránky na Facebooku banka s klienty bohužel nekomunikuje. Poslední informace je den stará a klient se z ní vtipnou formou dozví jen to, že banka zkracuje od dnešního dne pracovní dobu Klientského centra. V poněkud nevhodný čas, dalo by se říci.

"Zkracujete na léto svůj účes? My v Equa bank zkracujeme na léto pracovní dobu Klientského centra. Od 1. 7. do 30. 8. vám tedy bude naše Klientské centrum k dispozici vždy od 8 do 19 hodin. Samozřejmě včetně sobot a nedělí. " Aktuální informace nejsou ani na twitterovém účtu banky, kde je jako poslední tweet z prvního června: "V soutěži #zlatakoruna jsme kromě Ceny veřejnosti a Ceny podnikatelů získali hned čtyři Stříbrné koruny v soutěžních kategoriích. Děkujeme!"

Nicméně z dřívějších reakcí uživatelů na Facebooku plyne, že nejde o první podobný problém Equa bank. Uživatelé si na pomalé realizace plateb nebo problematickou funkčnost internetového bankovnictví stěžovali letos opakovaně.

Obrátili jsme se na Equa bank s žádostí o další informace. Pokud je banka poskytne, doplníme je.

Update v 16:15: Problémy s platbami Equa bank přetrvávají i po 16. hodině. Klienty, kteří jsou zvyklí neposílat platby přímo ze spořicího účtu, infolinka informuje: "... ačkoliv ke dnešnímu dni evidujeme zpomalení plateb, je i přesto možné platby v pořádku zadat. Nejprve zadáte převod v rámci svých účtů (ze spořicího účtu na běžný) a poté vyplníte platbu z běžného účtu na cizí účet v jiné bance. Obě tyto platby se Vám následně uloží do čekárny plateb (většinou s popiskem „Platba ve zpracování“). Jakmile se v průběhu dne provede interní převod v rámci Vašich účtů, bude také odeslaná platba na cizí účet ven z banky. Je potřeba uvést, že pokud dnes zadáte standardní tuzemskou platbu do jiné banky, bude daná platba na účtu příjemce v průběhu pondělního dne."

Vzniklou škodu slibuje infolinka "předat k posouzení": "Pokud by Vám v důsledku dnešního zpomalení systému vznikla finanční ztráta, prosíme Vás o její doložení, abychom celou situaci mohli předat na příslušné oddělení k posouzení."


(1. 7. 2016 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Jsou pomalí vždy
Možná by se pánové z equa banky mohli zajít něco přiučit do air bank. Mám oba účty a zatímco převod mezi účty v air bank je okamžitý, v equa se vždycky táhne dlouhé minuty. Když zrovna nemá její systé...
Jinde je to furt
No, když řekneme A měli bychom říci i B, u ostatních bank jsou podobné problémy také velmi časté, u komerčky se někdo z IB proklikal do živého systému kde mohl číst klientská data a měnit klientská da...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2021 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(2593)