O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2023
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů

Emitenti korporátních dluhopisů vyplatili investorům přes 47 milionů

Na rekordní výši vyplacených úroků upozornil portál Dluhopisy.cz. Emitenti firemních dluhopisů, které byly publikovány na portálu, vyplatili v minulém roce svým investorům na úrocích částku převyšující 47,3 milionů korun.

Celková výše emitovaných cenných papírů dosáhla na portálu dluhopisy.cz v loňském roce částky 694 milionů korun. Investoři a střadatelé mohli vybírat z široké nabídky oborů jednotlivých firem. Od stavebnictví, přes zemědělskou výrobu, potravinářství, strojírenský průmysl a mnohé další. Zajímavostí byly dluhopisy brněnské zbrojovky FK Brno, jejíž emise ve výši 25 milionů korun byla rozebrána během pouhého 1,5 měsíce. Obecně lze říci, že výrobní společnosti a firmy se těší neobyčejnému zájmu ze strany investorů.

V okamžiku, kdy se v minulém roce díky rostoucí inflaci začaly navyšovat i úrokové sazby, nastal příznivý čas pro revizi investic, případně pro jejich navýšení. Investoři pochopitelně volí co nejvyšší zhodnocení s rozumnou mírou rizika. Pokud zodpovědně přistoupí k volbě emitenta, důkladně prověří jak danou společnost, tak prostudují emisní podmínky, je korporátní dluhopis s úrokovou mírou kolem 8 – 10% racionální volbou. Jeho přednostmi jsou únosná míra rizika, stabilní výnos i přiměřená likvidita.

Vždy je ovšem třeba zvážit detaily dluhopisu a možná rizika. V nabídce je i řada dluhopisů, kde velmi vážně hrozí, že se investoři spálí.


(25. 5. 2022 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2023 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6489)