O nás     Inzerce     KontaktVěrohodné informace z byznysu již od roku 2013
Hledat
Nepřehlédněte: Slovník ekonomických pojmů
Plánovací kalendář 2024
Zkušenosti podnikatelů v ČR
Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Hlavní rubriky: Ekonomika, Podnikání, Investice, Reality, Lidé, Peníze, Technologie, Zkušenosti, Speciály

Slovník ekonomických pojmů
Praktické informace pro firmy

Emitenti korporátních dluhopisů vyplatili investorům přes 47 milionů

Na rekordní výši vyplacených úroků upozornil portál Dluhopisy.cz. Emitenti firemních dluhopisů, které byly publikovány na portálu, vyplatili v minulém roce svým investorům na úrocích částku převyšující 47,3 milionů korun.

Celková výše emitovaných cenných papírů dosáhla na portálu dluhopisy.cz v loňském roce částky 694 milionů korun. Investoři a střadatelé mohli vybírat z široké nabídky oborů jednotlivých firem. Od stavebnictví, přes zemědělskou výrobu, potravinářství, strojírenský průmysl a mnohé další. Zajímavostí byly dluhopisy brněnské zbrojovky FK Brno, jejíž emise ve výši 25 milionů korun byla rozebrána během pouhého 1,5 měsíce. Obecně lze říci, že výrobní společnosti a firmy se těší neobyčejnému zájmu ze strany investorů.

V okamžiku, kdy se v minulém roce díky rostoucí inflaci začaly navyšovat i úrokové sazby, nastal příznivý čas pro revizi investic, případně pro jejich navýšení. Investoři pochopitelně volí co nejvyšší zhodnocení s rozumnou mírou rizika. Pokud zodpovědně přistoupí k volbě emitenta, důkladně prověří jak danou společnost, tak prostudují emisní podmínky, je korporátní dluhopis s úrokovou mírou kolem 8 – 10% racionální volbou. Jeho přednostmi jsou únosná míra rizika, stabilní výnos i přiměřená likvidita.

Vždy je ovšem třeba zvážit detaily dluhopisu a možná rizika. V nabídce je i řada dluhopisů, kde velmi vážně hrozí, že se investoři spálí.


(25. 5. 2022 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2013-2024 OnBusiness.cz, ISSN 2336-1999 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu OnBusiness.cz a ochrana soukromí | pg(6489)